Pokec o bydlení...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 08:34

Kolik ti tam běží..snad ne 400? na ty "čudly" se většinou na výjimce nějak dohodneš..
/Kolik tam máš ve vyjádření povinný ochranný pásmo?/

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 08:53

Když byli neoblomný, už jsme párkrát tu stavebníkem podceněnou 22 dávali do země..je to často
nejschůdnější..

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 10.12.2012, pon 09:27

klasická, podceněná 22...

bylo by to na dlouhý vysvětlování

Před 5ti lety když se na tu přístavbu dělal projekt bylo VNko na katastrálních mapách nakreslený cca o 4m vedle. Tudíž se Čezu nikdo neptal, nakreslilo se to a začlo se tvořit.

Já koupil hrubou stavbu pod střechou, s oknama, okapy..., na katastru zakreslena jen původní chata. Dostal jsem projektovou dokumentaci, vyběhal si původní stavební povolení po úřadech, to všechno mám, změnil jsem stavebníka na sebe, dostal podklady ke kolaudaci...

Realita je taková, ( momentálně už i na katastru) že mi ochraný pásmo zasahuje cca 1,5m do chodby ( štrejchá mi to roh baráku cca v úhlu 45st), rovná střecha 3m, nic víc.

Tudíž čekám jak se pochlapí, chtěl bych vyjímku. Pokud ne, je to bota stavebního úřadu a pokud budu bourat, za moje to nebude. Celý by se to netrhalo, jen by se "ukopl roh" ve 45st. Ale nechce se mi.

Řešení je plno, izolavnej vodič ( myslím ochraný pásmo 2m? ( vlk se nažral, koza zůstala celá)), zemní kabel, přeložit vedení, vyjímka, ukopnout roh... Já jsem v tom nevině, ale brzdí mi to, nerad bych tahal rozvody a pak to zase boural :-D

Na tom samým vedení jsou borci který to maj 3m od druhýho patra, jde jim to nad střechou, pod tím miliony přístaveb, skleníky, garáže... Proto jsem chtěl vyjádření, až jednou bude průser, chci mít papír
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 09:50

Ta 22 je otrava, ale vždycky se to nakonec dokope, VVN je konečná..

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 10.12.2012, pon 10:21

tak kdyby tam byl stožár se 100 kilama, asi ho i zaregistruju. Ta 22 je taková mrcha nenápadná, prostě 3 dráty, neřešil jsem to v tu chvíli. A i kdybych řešil, měsíc co trvá vyjádření od Čezu už bych si to nekoupil, protože by to bylo pryč. Sousedce teď pod tím dovolili mobilhome ( v ochraným pásmu), o kus dál je mobilhome přímo pod dráty, kus nad náma po lince je novostavba, otevřeš střešní okno a mohl bys tich 22 kilo pohladit... Stačí takhle projít okolí a zjistíš že jsi na tom ještě dobře. Takže si dělám asi zbytečný nervy o blbej roh. Navíc- mám papíry který to povolují, já to nepostavil, budu to kolaudovat jako chatu a "udal" jsem se sám. Ale když se nahoře kousnou, těžko se snima pohne. Stát ve státě, můžu z hlediska veřejnýho zájmu vše a nemusí nic. Mě tam ten drát nevadí, neřvu jak nějaký ovce o odškodnění, věcným břemenu atd, tak budou snad hodný
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 10:30

Když je toho víc, a začne se to ofiko řešit-kde není žalobce schází i soudce--tak se většinou s ČEZem dohodla přeložka do země za účasti víc " stejně postižených"-výjimka projde jen někdy, to je vždycky záhada, kdo se jak vyspí..nebo má v pohodě osobní věci..v podstatě nepředvídatelný..

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 10.12.2012, pon 10:44

pak je ještě řešení že za exe chytnu na kurtu sloup v rozmoklý louce a bude :-D Sranda samo

Nějak to dopadne, možná jsem to měl nechat ladem a byl by klid... I když. Při závadění do katastrupo zaměření by to asi i tak na ně řvalo
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 11:12

průběh sítí VN se na mapě katastru /mapa KN/objevuje tak nějak ofiko až v digitálních územích..v analogovým území je hodně přibližnej zákres//a to ještě občas / a tak si tím hlavu nikdo neláme..čili v mapě 1:2880 je to každýmu naprosto šumák--ještě při případným zákresu věcnýho břemena na novou síť /v zemi/ přitom věcný břemena -šířkou se automaticky nekrejou s šířkou ochrannýho pásma../typicky na poli u 22 se udělá věcný břemeno kvůli sloupům 2m a ochranný je 7m od krajního vodiče na každou stranu až do 35kV...v digitálním území by to mohlo někoho zajímat pouze pokud se objeví ochranné pásmo realizované alespoň částečně "věcným břemenem,"protože se objeví bodově ve VFK... Katastr tohle /nadzemní sítě/v podstatě nesleduje, to je věcí a spadá to do kompetence stavebního úřadu a správce příslušné sítě..když ti na to daj berana u kolaudace ,pokud se nikdo neohradí-není co řešit- tak ten geometrák na stavbu kterej si necháš udělat Katastrální úřad mázne do mapy a jede se dál..Věcný břemena -plošně-na VN nejsou v mapě realizovaný a tak logicky nejsou ani předmětem VFK..Katastr má svejch starostí dost..to je pouze majetkově-evidenční databáze.právních vztahů v lepšíém případě s číselnou GISovou mapou na to nalepenou .a nemá v kompetenci cokoli tohoto druhu napadat či dokonce řešit.. není to v žádným případě mapa THM, o kterou se "rudí bratři pokoušeli"--do tohoto stadia, aby se v katastru evidoval průběh nadzemních sítí plošně se dostaneme tak za deset let, možná později...s vlastní digitalizací katastru bude mít ještě na dlouho co dělat../ty prasárny KMD jsou na regulerní přemapování :-)/

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 10.12.2012, pon 14:40

podtrženo sečteno, měl jsem držet hubu a krok a asi bych to odkolaudoval i bez Čezu. Jsem zvědav jak se k tomu chlapci postaví. Řešení to má dost, ale nerad bych slyšel že si to mám přeložit za svých 3/4 mia. To by mě asi trefilo...
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 15:22

Musíš při místním šetření-který jsi asi vyvolal svým dotazem- opakovat, že jsi jednal v souladu s platným stavebním povolením,že usazovák objektu,/kde je detail polohy objektu na parcele s oměrnýma/ kterej bys měl mít orazítkovanej ze stavebního úřadu jsi svévolně nepozměnil, že jsi odkoupil stavbu ve stadiu rozestavěnosti a nikdo tě na tenhle problém ochranného pásma neupozornil-čili jsi tím pádem konal v dobré víře ve smyslu stavebka-až jsi se náhodou..bla bla bla dověděl, že vzdálenost v ochranným pásmu od vodiče by měla být 7 metrů a tak se snažíš to čelem řešit kvůli ev.pojišťovně..buď ti v závislosti na rozměru stavby a její poloze vůči drátům poskytnou výjimku, nebo budou trvat na izolaci na vodičích,nebo budou strašit..čili diskutovat o ev. přeložce..
Diskuzi o "bourání " ani nezačínej, nebo se chytnou jak ho.no košile..prostě stavíš v souladu se stavebním povolením který máš a nemůžeš čuchat tohohle peška., na to je tu kompetentní úředník, kterej tě měl upozornit a ohlídat to ve smyslu stavebního zákona a platných předpisů...bourat nepřichází v úvahu--klidně poukaž na sousedy atd.když je toho víc okolo, snadněji se dá dosáhnout kompromisu..
Většinou když viděj, že se de facto jedná o pochybení stavebního úřadu a nemáš dráty v obýváku, dají se ukecat..../zvlášť když jsi očividně nechtěl nic zatajit a šel ses dobrovolně sám udat., ...šance, že by tě iniciativně někdo začal popoháněl je nejspíš čistá nula, jedině kdyby někomu nešťastnou náhodou padl třeba prasklej drát na dům a došlo k úrazu...třeba u sousední stavby kde jak píšeš maj dráty v bezprostřední blízkosti stavebního objektu, pak při místním šetření by se snažila logicky vykluznout jak pojišťovna, tak ČEZ pro porušení platnýho předpisu..a na všechny ostatní "hříšníky" by začali tlačit.., a začal by kolem toho taneček i stavebního úřadu. :-D /

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 10.12.2012, pon 15:25

tak tak. Přesně za tímto účelem jsem tam šel. A v dobré vůli. Nechci dělat problémy.

Díky :smt023
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

juraz3nca
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 756
Registrován: 15.5.2010, sob 22:52
Bydliště: 3nec

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od juraz3nca » 12.12.2012, stř 18:48

HonzaR píše:No--je to samozřejmě hezká myšlenka :smt040 , ale pokud si zjistíš, jak u nás v Čechách probíhá úřední mechanismus spojený s umístěním stavby,myslím celej ten kolotoč vyjadřovaček a povolování končící vydáním kolaudačního rozhodnutí k jakému-koli "atypu", vystřízlivíš a přestaneš čekat, že tohle v našich podmínkách vůbec kdy zkolauduješ--na to budeš muset zcela určitě změnit bydliště..Australie pohoda, Britanie pohoda..Asie klid....Žiješ v "pr.delákově".to vem na vědomí.. :smt040
.. :smt064
delfinko7,.... pochopila? inteligentněji vysvětlit pokus o humor to už snad asi ani nejde :-D

Honzo, já byl na stavebním, řekli mi že můžeme stavět jenom podle zastavěného okolí.... ale co? z jedné strany přízemní bungalov, z druhé hranatá patrovka s plochou střechou, ze třetí nový patrový s valbovou... a teď jaký hybrid mezi to? nakonec mě poslala za architektem pro místní rozvoj... inženýrka jedna... :)

Hondziku, ty jsi kupoval chalupu pod drátama? možná kdybych ji snad jenom zdědil.. nebo byla zadara?
AR 156 1.8 TS 16V r.v 2000 LPG
ex AR 156 SW 2,0 TS 16V r.v.2000 LPG

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 12.12.2012, stř 19:48

koupil, protože i kdybych měl platit za izolovaný vodič tak jsme vzhledem k ceně pozemků a staveb v Plzni pod úrovní bytu 2+1 před rekonstrukcí...

Lépe, mám vlastní barák, 10 minut do centra autem, 3km od Plzně, podle sebe, do 1,2 mia... V týhle vzdálenosti je skoro nereálný sehnat pozemek za ty peníze. Určitě ne s novostavbou...

Nemám barák pod dráty, ale štrejchá mi 7m ochranné pásmo roh. Od vodiče jsem na kolmici cca 5,5-6m :wink:
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

lada.blaha
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524
Registrován: 27.5.2011, pát 22:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od lada.blaha » 5.2.2013, úte 23:08

Zajímal by mě váš názor a poznatky. Jistě spousta z vás vlastní nebo žije v rodinném domě. Já chci do půl roku řešit vlastní bydlení. Bral bych si cca 800t což sice není moc ale tady v ústí jsou pořád ještě slušný ceny domů i bytů takže bych pak měl i na menší rekonstrukci. Líbil by se mi samozřejmě víc nějaký domeček protože za tu cenu dostanu vždycky mnohem víc než jen nějakých 70m2 v železobetonové rakvi. Byt by se dal udělat najednou ale barák bych koupil s tím, že by se rekonstruovali dejme tomu 3 místnosti (kuchyň, koupelna, ložnice) a zbytek by se dělal časem. Jaké další náklady krom energií přináší rodinný dům?

Nebo je přeci jen lepší zůstat v panelákově?
Co třeba tento: http://www.sreality.cz/detail/prodej/du ... /986706780
Alfa Romeo 166 3,0 V6
Fiat Seicento Sporting
Škoda 110R

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8637
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Hampice » 6.2.2013, stř 07:10

Zbytečně velký řekl bych. Navíc ten inzerát působí dost nevěrohodně...
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 6.2.2013, stř 08:17

nevím kolik vás je. Hampi viděl můj "barák", má 70m2 a prostě jsme volili tuhle možnost úmyslně. Další dítě neplánujem a nechceme, máme obývák, kuchyň, dětskej pokoj, v podkroví ložničku, koupelnu, záchod chodbu a zádveří. K tomu pergola, zahrada, přibyde zahradní domek na nářadí a garáž. Nic víc jsme nechtěli... Jen kvalitně zateplit tenhle mikrokosmos stálo okolo 100-150t. Pokud budeš chtít šetřit na energiích a tudíž to co jsi poslal kvalitně zateplit, tak do toho 400t padne jak nic.

Náklady na energie jsou popsaný tady v tom topicu, u nás to ve finále bude snad poloostrov- plyn nemáme, voda vlastní, elektriku chcem podporovat přes fve panely... Takže jediný co platíme je daň z nemovitosti, hypo a elektriku. Jelikož pojedem nejvyšší tarif- tepelný čerpadlo, vidím to na 1500cca měsíčně. ( spotřebiče AAA, svítím ledkama....)

víš jak, můžeš to nechat takhle odkrytý, napálit do toho plyn, budeš platit za vodu a teplo 3-4t měsíčně, nebo prostě do toho zasypat a návratnost za x let...


PS Hampi: oni jsou ceny na severu fakt takový, tohle by u nás bylo tak za 2,5 mia, tohle stát u tebe, je to za 5...
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8637
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Hampice » 6.2.2013, stř 09:47

Jo, ta cena mi nepřijde nějak extra zavádějící vzhledem ke stavu. Spíš "množství" fotek, divnej popis, nevěrohodná "realitka" atd...
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Ladin 164V6
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5892
Registrován: 15.1.2008, úte 15:52
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Ladin 164V6 » 6.2.2013, stř 09:58

Jo malem jsem zapomel slibene foto z rezani nosnych zdi... :D Kraval a bordel hroznej, ale stalo to za to.
Přílohy
IMG_20121214_140826.jpg
IMG_20121214_122712.jpg
IMG_20121214_103606.jpg
AR 164 3.0 24V Super 171kW Nero601 92' (Zombie - la machina arrogante)
Bmw 3er M3 3.2 Convertible Alpinweiss3 98'
Bmw 3er M3d2 SportWagon TitanSilber '06
Renault Kangoo 1.2 16V '08 :D

Vždycky všechno OFF...

lada.blaha
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524
Registrován: 27.5.2011, pát 22:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od lada.blaha » 6.2.2013, stř 10:09

No to jste me nepotesili, myslel sem ze prave to zatepleni bude stat malo. No napsal sem tam, tak se na to alespon podivam. A proc na vas pusobi neverohodne? Malo fotek?

Odesláno z mého GT-I9300
Alfa Romeo 166 3,0 V6
Fiat Seicento Sporting
Škoda 110R

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8637
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Hampice » 6.2.2013, stř 10:15

Na mě to působí nevěrohodně. Taky aktuálně něco* shánim a inzeráty tohot typu většinou nestojí ani za ten telefonát. Ale třeba to tady bude jinak, uvidíš sám...
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8637
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Hampice » 6.2.2013, stř 10:16

To Ladin: Hodně hustý... Ale už takhle je vidět, jak to ten byt prosvětlí a zvětší! Moc hezký - hoď pak ještě foto tý linky.
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 6.2.2013, stř 10:39

co jsou ty zářezy? nějaký zpevnění? Jinak super, kravál v paneláku a ten mrdník si dovedu představit, bral jsem flexou jen "pár" betonu a asi dvě žulový kostky a neskutečnej sajgon :-)

to byla nosná?

lada.blaha: zateplení nebude stát málo, je to klasika cihla, teď se tam narvaly plastovky. Pokud to jen nahodíš, zažiješ to co mám já v bytě- srážení vody na nejstudenější stěně u oken a pak kamarád savo, neustálé větrání, vlhko... Tohle by zasloužilo zateplit minerálem a vzhledem k tomu že je to cihla, tak 5cm vrstva to nebude... Spočti si pak plochu baráku x kolik stojí metr, hrany, sokly, parapety, lepidlo, perlinka....

Ve střeše mám paropropustku, 18+10cm křížem issoveru vaty , parotěsku a přes to ještě jednou alu odrazivou parotěsku. Vše do nejmenší skuliny objeto ještě nějakým sajrajtem a pak teprve zaklopeno sádrošem, přes ten teprve perlina a fajnová. Jen střecha ( a to je kua malá) mě vyšla na 70t. za zateplení. Výsledkem je že když mám roztopeno a v podkroví bikini mode (25-28st) netaje mi sníh na střeše

PS: taková zkouška Ytongu v tlošťce 10cm- na jedný straně opřen o krbovku s teplotou pláště cca 350 st ( měřák je to spíše orientační), po dni topení má odvrácená strana teplotu okolo 25st. Tzn schopnost ytongu a porobetonu obecně izolovat je fakt neskutečná .
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

Ladin 164V6
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5892
Registrován: 15.1.2008, úte 15:52
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Ladin 164V6 » 6.2.2013, stř 10:55

Jj nosna... Ty drazky jsou vyztuze roxorama, spocital to statik, zalepeny to je nejakym spesl lepidlem, pry je to pak pevny jako svar. Ta drazka vpravo je k lustru. :D
AR 164 3.0 24V Super 171kW Nero601 92' (Zombie - la machina arrogante)
Bmw 3er M3 3.2 Convertible Alpinweiss3 98'
Bmw 3er M3d2 SportWagon TitanSilber '06
Renault Kangoo 1.2 16V '08 :D

Vždycky všechno OFF...

lada.blaha
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524
Registrován: 27.5.2011, pát 22:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od lada.blaha » 6.2.2013, stř 11:45

Tak nic, koukal sem že to byla držba. A co postavit za ty peníze něco svýho? Pozemek by na to byl.
Alfa Romeo 166 3,0 V6
Fiat Seicento Sporting
Škoda 110R

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 6.2.2013, stř 12:11

pozemek... zasíťovanej, nebo holej...

Bungalov, na základový desce, svépomocí a s kontaktama tak 1,2+ mia

To se nedá takhle říct, ale jsou tam stovky faktorů co tam ovlivňujou cenu a na který prostě zapomeneš, máchneš rukou a pak se divíš
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů