Termostat-teče voda

Odpovědět
Benito
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 151
Registrován: 2.10.2008, čtv 19:18
Bydliště: Nic než Praha

Termostat-teče voda

Příspěvek od Benito » 24.8.2011, stř 16:29

Čus Busso bratři,
jdu za vámi s prosíkem o radu. Tak jsem po čtyřech měsících poskládal své GTV a vyrazil to projet. Po výměně chladiče a dalších 150ti věcí jsem doufal že už bude všechno cajk a ejhle. Ujel jsem pár km a auto šoupl do garáže (už bylo fakt pozdě). Ráno než jsem šel do fachy jsem na něj juknul jestli se mu po tý době co stálo na kozách neudělalo špatně a ono se chudák pochcalo a ještě si k tomu ublinklo. :vom:
Ten blinkanec ani tak neřešim, to je moje blbost, když jsem měnil těsnění víka ventylů, tak jsem to v rohu málo podmáz. Holt to udělám znovu.
Ale teď k věci,: jelikož jsem měnil chladič a přetěsňoval vodu, tak teď tam je tlak jakej tam nebyl už hodně dávno a chudinka se mi z toho počůrala. Teče to docela dost okolo termostatu. Nejsem schopen zjistit jestli to teče od trubky co jde na druhou stranu k vodnímu čerpadlu nebo ze vstupu ať přední nebo zadní palice. Kdo tam někdy šátral tak asi pochopí, protože termostat leží na převodovce a stýká to po ní dolů. Takže to znamená že ho musím vyškubnout a tímto vás prosím jak nejjednodušeji ho dostat ven a kde je jaké těsnění atd., prostě co k tomu bude ještě potřeba. Jediné co se mi podařilo je, že jsem odklonil ten Vetřelčí kokón z kterýho jde asi tisíc kabelů, termostat po pěti zlomenejch prstech dokonce i povolil (doufám, že drží jenom na dvou šroubech), ale ten spletenec kabelů mi jde jenom trochu do strany, takže se nedostanu k hadicím co vedou směrem k řidiči a ikdyž jsem ho povolil, tak se ani nehnul ... :shock:
Předem díky za veškeré rady a připomínky.
EX:
Docela dost, hlavně od modrobílé vrtule ..
A.R. 166 2.4 JTD super sedan pro prďuchy ..
A.R. 145 TS už neni :o(
A.R. 156 2.4 JTD 2002' Ex
A.R. GTV 3.0 V6 24v už dělá radost jinde :o(


The dark side of the Force

zde.
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4371
Registrován: 26.2.2010, pát 15:43
Bydliště: Všude možně
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat-teče voda

Příspěvek od zde. » 24.8.2011, stř 17:46

Prohlídni hadice, mohla být zpuchřelá nebo nahryzlá a v těchto horkách nevydržela tlak. To se právě stalo vloni mně, že mi ve vedru začala chcát voda a hadice byla nakousaná a tam odtud to tryskalo. Nevím kolik tam máš místa (teda spíš vim) :D ale nastartoval bych to a po ohřátí pozorně prohlédl a prohmatal.
Naposledy upravil(a) zde. dne 24.8.2011, stř 23:35, celkem upraveno 1 x.
33

Benito
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 151
Registrován: 2.10.2008, čtv 19:18
Bydliště: Nic než Praha

Re: Termostat-teče voda

Příspěvek od Benito » 24.8.2011, stř 21:47

Né né, hadice jsou kontrolovaný mm po mm. Teče to někde u termostatu, a jelikož aby jsi na něj aspoň viděl (natož si na něj sáhl), tak musíš mít sundaný sání a odpojenejch pár čidel a kabelů, tak to nenahodíš, to nejde.
EX:
Docela dost, hlavně od modrobílé vrtule ..
A.R. 166 2.4 JTD super sedan pro prďuchy ..
A.R. 145 TS už neni :o(
A.R. 156 2.4 JTD 2002' Ex
A.R. GTV 3.0 V6 24v už dělá radost jinde :o(


The dark side of the Force

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Termostat-teče voda

Příspěvek od Franik » 24.8.2011, stř 21:51

koukni na toto téma http://alfisti.cz/forum/viewtopic.php?f ... %A1n%C3%AD
dával jsem tam fotky sundaného termostatu, ale též nevěřím že je to na těch O kroužkách.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1408
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Termostat-teče voda

Příspěvek od Petan » 24.8.2011, stř 22:52

Na tento problém je nejlepší tlakovací sada, měli by jí mít v každém průměrném servisu. Systém se natlakuje a pak kontroluješ kudy to chčije. Bohůžel Bussa jsou na tohle trošku komplikovanější. Myslím, že Franik posloužil svým odkazem dobře. Co si pamatuju tak, O kroužky na oné dlouhé tubce, co jde k čerpadlu jsou na obou stranách dvojté, tama by to chcát nemělo, což je lepší verze. Sundej hadice kolem termostatu, očisti sedla, hadice namázni a hledej šmudlo :wink: hodně štěstí. Pak bych ještě mrknul na ePer co tam všechno je za těsnění a celkovej náhled.
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987ex
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Benito
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 151
Registrován: 2.10.2008, čtv 19:18
Bydliště: Nic než Praha

Re: Termostat-teče voda

Příspěvek od Benito » 28.9.2011, stř 19:36

Tak jsem na konec dostal dolů termostat a ókroužky na hlavách a přívodní trubce od čerpadla pohledově vypadala normálně, ale po bližším prozkoumání byly vytvrdlý jak upečenej Modurit.
Obědnal jsem sady v autorizovyným srvise. Samozřejmě by šli nahradit i jinýma, ale nečekal jsem takovou raketu. 620kc za 4x těsnění k trubce od čerpadla a 6x k hlavám. Takže mi zbylo 2x K trubce a 2x k hlavě. Jinak než jako takovouhle sadu to obědnat nešlo. :smt102 nechápu ..
Jinak s GTV už konečně víkendově jezdím a občas za ni decentně vemu, zvuk úchvatnej, ale zas takovej rychlík to teda neni .. ale je to paráda, tuhle Alfu si asi fakt nechám. Příští Dailycar už asi Alfa ale nebude .. :???:
EX:
Docela dost, hlavně od modrobílé vrtule ..
A.R. 166 2.4 JTD super sedan pro prďuchy ..
A.R. 145 TS už neni :o(
A.R. 156 2.4 JTD 2002' Ex
A.R. GTV 3.0 V6 24v už dělá radost jinde :o(


The dark side of the Force

Odpovědět

Zpět na „V6 ("Busso")“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů