péče o lak víkendovky

Odpovědět
Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

péče o lak víkendovky

Příspěvek od Kubas » 17.4.2021, sob 14:10

pánové o leštění tady je samozřejmě dlouhé vlákno, ale myslím že péče o víkendovku je přecejen něco jiného než o daily-car....
naleštil jsem Spidera nějakou běžnou leštěnkou (jako značková, Meguicars nebo co) a už po tom prvním leštění vidím takové ty drobné kruhové čáry v laku atd.... asi už tam byly i předtím, to je jedno....

Jde mi o to jak prostě auto s novým lakem, které bude jezdit jen za hezkého počasí, ošetřit.... nějaký tvrdý vosk, keramika, nevím co se dnes používá, vlastně nikdy jsem to úplně neprožíval.... ale tady si říkám že už bych to měl udělat pořádně - naleštím to jednou a mám to na sezónu vyřešené, většinou to auto ani nezašpiním....

Tak co s tím? jaký postup, jaký přípravek, jakou hadru/houbu na leštění atd. Sem s nápady :D Už jsem i přemýšlel že bych to na první voskování dal někam profíkům.... když už, tak už....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 327
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Pete Biggy » 17.4.2021, sob 15:00

Kubas píše: 17.4.2021, sob 14:10 pánové o leštění tady je samozřejmě dlouhé vlákno, ale myslím že péče o víkendovku je přecejen něco jiného než o daily-car....
naleštil jsem Spidera nějakou běžnou leštěnkou (jako značková, Meguicars nebo co) a už po tom prvním leštění vidím takové ty drobné kruhové čáry v laku atd.... asi už tam byly i předtím, to je jedno....

Jde mi o to jak prostě auto s novým lakem, které bude jezdit jen za hezkého počasí, ošetřit.... nějaký tvrdý vosk, keramika, nevím co se dnes používá, vlastně nikdy jsem to úplně neprožíval.... ale tady si říkám že už bych to měl udělat pořádně - naleštím to jednou a mám to na sezónu vyřešené, většinou to auto ani nezašpiním....

Tak co s tím? jaký postup, jaký přípravek, jakou hadru/houbu na leštění atd. Sem s nápady :D Už jsem i přemýšlel že bych to na první voskování dal někam profíkům.... když už, tak už....
Nechal bych to profesionálně rozleštit a nanést keramiku. A pak už asi to udržoval sám. Tzn. bezkontaktní mytí s kvalitní pěnou a s oplachem deminaralizované vody a pár krát do roka umýt růčo při dodržování techniky mytí a sušení. Tzn. houba s těmi "šňůrkami", kde se schovají mechanické nečistoty, technika dvou kýblů, sušení kvalitním chlupatým mikrofiber ručníkem spolu s detailingovým sprejem či přistříkáváním tekutého vosku (já používám Car Wax od Optimumu)....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6940
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od speedy » 17.4.2021, sob 19:50

Zatím to vypadá, že to se Spiderem myslíš docela vážně :-D
Ale teď opravdu vážně, pokud to chceš vzít fakt za koule, tak bych to nechal profesionálně naleštit + keramika popř. vosk.

Když se ti to podaří při projížďce zaprášit, tak potom:

1 - postříkat vapkou s pěnovačem (kombinace šamponu šetrného k voskovým nebo keramickým vrstvám) a následně oplach vodou opět z vapky.
2 - umýt dvoukýblovou metodou tzn. 1 kýbl se šamponem (Gyeon, Meguiars, Chemical Guys atd.), 2.kýbl s čistou vodou, kde tu žínku s dlouhým chlupem budeš proplachovat, abys ji do kýble se šamponem opět ponořil čistou
3 - utřít hadrem s dlouhým chlupem (těch utěrek je spousta, zase bych volil renomovanou značku)
4-vzít mokrým rychlovoskem popř. detailérem který oživí ochrannou vrstvu nanesenou od profíků (detailer zase od značky Chemical Guys, Gyeon atd. je toho dost). Na těch detailerech je dobrý, že jsou v rozprašovači, takže ikdyž zůstane po mytí nějaký smítko, tak to nešůruješ na sucho a je s tím dobrá práce, nemusíš to šudlat celý den, prostě nastříkáš, setřeš mikrovláknovou utěrkou (taky raději dlouhý chlup) a další utěrkou rozleštíš, jde to raz dva a nenechává to šmouhy (z mý zkušenosti hlavně ten Chemical Guys funguje skvěle)
A pak do garáže pod plachtu
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Kubas » 17.4.2021, sob 22:48

Tak vis co - vypada skvele, pojede parkrat za rok v suchu, tak proc uz to neudelat poradne.... u daily aut na to nemam nervy, to jezdim i do mycky a neresim to.... ale tohle auto do sucha a pod plachtu, tam jsem ochoten se obtezovat ;-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6940
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od speedy » 18.4.2021, ned 06:37

Tomu rozumím a byla by škoda tomu tu péči nedat :wink:
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od swoop01 » 19.4.2021, pon 09:36

>Kubas: Cha... Pokud se chystas stat otrokem sveho auta tak tohle je ta prava cesta. To co popisujou kluci vpodstate nejak plati, jen pocitej s tim, ze to zabere cas. Da se to ruzne sperkovat (jako, ze pul dne budes obihat auto gumou a dekontaminovat). Profici si za to vemou 10/20+ kkc zalezi na tvem vkusu, velikosti vozu a co vsechno si navymejslis. Ja kdyz se hecnu a jdu "lestit" tak zacnu rano a koncim nekdy kolem pulnoci :) No a druhej den mi na to stejne nachcije... Od doby co jsem se nechal takhle dobrovolne zotrocit si rikam, ze si uz asi koupim oktavku v nejake rozumne barve. Osobne mam radeji se hrabat v motoru nez lestit karu s vedomim, ze do konce tydne mi na to stejne nachcije.

Ja mam treba dobre zkusenosti s: Gyeon Q2M Bathe+ (autošampon s křemičitým sealantem)... Ale bacha, nenanasel bych ho na celni sklo...
Na voskovani mam tohle: Finish Kare 1000P Hi-Temp (teda aspon doufam, pac si to pamatuju jen podle vzhledu pixle)
No a nejaky odmastovac jako treba Gyeon Q2M Prep
+ nejaka aplikacni houbicka a jeemnounkee mikrovlaknite rucnicky (4) na stahovani vosku a rozlesteni
Jo a malyrskou kryci pasku, ktera nezanechava stopy na oblepovani plastu.

No a s timhle vsim dokazu spolehlive zabit den az dva ;-)

#1000
Naposledy upravil(a) swoop01 dne 5.5.2021, stř 16:19, celkem upraveno 2 x.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Kubas » 19.4.2021, pon 09:53

tomu rozumím a nikdy bych se tak nepiplal a autem se kterým jezdím nějak normálně.... ale třeba Spidera prostě naleštím a navoskuju a pak se reálná šance, že třeba 3 roky nezmokne :-D to auto se jen zapráší při těch pár víkendových výletech, jinak je v suchu pod přehozem jak v bavlnce.... :wink: čili když to navoskuju, tak dost možná na to další dva roky nesáhnu a jen to občas lehounce opláchnu....

zatím dojedu tohle, to už doma tak jako tak mám:
https://www.meguiars-store.cz/vyhodne-s ... u-lak.html

a pak uvidím..... tyhle produkty mi přijdou v pohodě, nikdy mi na tom nic nechybělo, ale jak jsem psal, nikdy jsem neměl potřebu to řešit.... :)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

hno3
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 893
Registrován: 9.6.2008, pon 09:49
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od hno3 » 19.4.2021, pon 12:45

já jsem nechal auta, co mám jako hobby udělat od kluka co ho to baví - neživí se tím, má to jako koníček a dělá pro pár známejch...

auto na rozleštění a sjednocení různě vyšisovanejch odstínů měl u sebe týden, at na tom po své práci dělá nechal jsem mu tam 4000,- což je investice co jsem měl udělat před 15 lety a dělalo by to víc parády už tehdá.. :)

udělal to poprvé a já pouze udržuju - max dopoledne práce - jednou za sezonu se kolem toho projdu důkladněji - (poletavá rez, oprava/korekce drobnejch neduhů z provozu -asfalt a podobný stopy lítacího bordelu ze silnice, navoskování) a prakticky po 4 letech ty auta vypadají stále stejně -mají nájezd cca 2000km/rok a ten kluk co to dělal se až divil, že mají lak stále v super stavu přestože třeba coupe má od té doby najeto víc v dešti a sajrajtu než v hezkých dnech :)

od tý doby mám doma nějaký věci od chemical guys a dodo juice

ty kruhový čáry jsou problém tím jak to myješ, čím to sušíš, čím nanášíš tu leštěnku a čím ji stíráš :) něco z tohodle ti tam dělá škrábance, tak bych se zaměřil na materiál většinou ten základ ( utěrky, aplikátory vosku atd..) v nějakejch výhodnejch setech péče o lak je , k tomu koupit mycí rukavici/ pořádnou houbu a utěrky na sušení...
AR 159 SW TBI TI
AR 156 V6 SW
AR Giulietta 1.4 MA
Fiat Coupe 2.0 16v
Fiat Tipo 2096ccm 16v
ex: bravo HGT, 147 1.6, Stilo 2.0 16v

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Kubas » 19.4.2021, pon 13:21

no myju to poctivě, dva kýble, defacto při žádném procesu se toho nedotkne nic než hadra z mikrovlákna, a ty hadry po pár použitích vyperu.... ale je fakt že jsou nějaké no-name, tak kdo ví.... teď jsem si koupil ještě něco značkového a prostě na Spidera si to dám bokem, to bude hadra a věci jen pro něj a s ničím dalším to nebudu míchat :-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

A.J.Michal
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4863
Registrován: 10.12.2008, stř 19:06
Bydliště: Tlumačov, je to kousek od Zlína
Kontaktovat uživatele:

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od A.J.Michal » 19.4.2021, pon 16:57

nevim jak to delate, ze Vas to bavi ... jako ja su rad, ze spidera oplachnu vodou a nejak vysusim :-D a uz to me strasne sere.
Alfa Romeo Spider Graduate US 1986
Giulietta 2.0 TD
75 3.0 V6 QV RSR
75 2.4 TD
159 SW 2.4 JTDm 154kw Q4
Mercedes ML 270CDI
Transporter T5 + autopřepravník 2600 Kg
Jawa 50/23 Mustang, Piaggio Ciao, Royal Enfield bullet 500

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6940
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od speedy » 19.4.2021, pon 20:21

Kubas píše: 19.4.2021, pon 13:21 no myju to poctivě, dva kýble, defacto při žádném procesu se toho nedotkne nic než hadra z mikrovlákna, a ty hadry po pár použitích vyperu.... ale je fakt že jsou nějaké no-name, tak kdo ví.... teď jsem si koupil ještě něco značkového a prostě na Spidera si to dám bokem, to bude hadra a věci jen pro něj a s ničím dalším to nebudu míchat :-)
z těch noname hadrů si nic nedělej, já svoje nejlepší hadříky s dlouhým chlupem kupoval někde před 7mi lety v KIKA a už jsem na ně nikdy potom nenarazil, stály tam asi 20,-kč za kus a práce je s nima uplně ukázková. Vím, že i na detailingforu (ano, opravdu je diskuzní fórum, kde se řeší jen mytí aut :-D) se dávalo echo, v jaké pobočce KIKA zrovna tyhle hadříky mají :)

Před rokem jsem kupoval dva huňatý hadříky někde u rákosek v krámě kde mají všechno od špendlíku po lokomotivu a ten už moc nefunguje a v podstatě ho použiju už jenom tak, že s tím přejedu doleštěný auto. Pak nějaký hadříky s kratším chlupem jsem bral od Chemical Guys. S nima dělám interiér.
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

rammstein
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1109
Registrován: 9.1.2018, úte 20:19
Bydliště: pod Řípem

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od rammstein » 19.4.2021, pon 21:25

Utěrek i kosmetiky na auto mám (bohužel :D ) hromady. Utěrky a sušicí ručníky od mnoha značek, asi před 2 lety jsou vzal na zkoušku utěrky odsud a jsou všechny suprové. Životnost, savost, různé délky chlupu pro rozdílné aplikace, šetrnost k laku i jiným povrchům a velmi slušné ceny. https://www.aaaautokosmetika.cz/vyhleda ... t%C4%9Brka

Co můžu dál z vlastní zkušenosti doporučit je keramika na kola (ráfky). Sám jsem dával Gyeon Q2 Rim a vydržel mi na letní sadě 2 roky. Ta keramika až neuvěřitelně usnadňuje mytí kol, na které pak vůbec není potřeba žádná agresivní chemie. Na sadu 18" turbínových disků na 159 a aplikaci ve dvou vrstvách mi stačila půlka lahvičky.

Velice dobrá je i keramika na plasty. Loni v březnu jsem dával Gyeon Q2 Trim a pořád na nelakovaných plastech drží a ty jsou díky ní hezky syté. A to Alfa parkuje celoročně venku a taky celoročně jezdí.

Na lak u Spideru bych nechal dát po rozleštění klidně nějaký tvrdý vosk (Fusso). Vzhledem k plánovanému provozu a garážování vydrží na laku hodně dlouho, v případě potřeby se dá životnost ještě prodlužovat např. používáním křemičitých sealantů jako další vrstvu přes vosk. Keramika mi přijde trošku zbytečná, přestože jsem jí sám na Alfě měl. Keramiku je stejně potřeba čas od času oživit, není bezúdržbová, jak si hromada lidí myslí.

Pokud jde o šampony a další spotřebák, skvělou službu udělá značka ValletPro. Používám jejich šampony, aktivní pěnu, přípravek na mytí kol, chemii do tepovače, impregnaci na textil a další věci. Stojí méně než značky hojně propagované na YT a současně odvede leckdy lepší práci. Pro hobbíky, jako jsme my, je to fakt dobrý výrobce.
Ex: 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od swoop01 » 20.4.2021, úte 09:49

Malem bych zapomel. U me je zakladem dobreho vysledku mekka voda. I s jarem udela destovka hodne parady.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

PetrGTV
SemTuFurt

Příspěvky: 2545
Registrován: 7.11.2009, sob 12:25
Bydliště: Nymburk

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od PetrGTV » 21.4.2021, stř 08:44

Kubas píše: 17.4.2021, sob 14:10 pánové o leštění tady je samozřejmě dlouhé vlákno, ale myslím že péče o víkendovku je přecejen něco jiného než o daily-car....
naleštil jsem Spidera nějakou běžnou leštěnkou (jako značková, Meguicars nebo co) a už po tom prvním leštění vidím takové ty drobné kruhové čáry v laku atd.... asi už tam byly i předtím, to je jedno....

Jde mi o to jak prostě auto s novým lakem, které bude jezdit jen za hezkého počasí, ošetřit.... nějaký tvrdý vosk, keramika, nevím co se dnes používá, vlastně nikdy jsem to úplně neprožíval.... ale tady si říkám že už bych to měl udělat pořádně - naleštím to jednou a mám to na sezónu vyřešené, většinou to auto ani nezašpiním....

Tak co s tím? jaký postup, jaký přípravek, jakou hadru/houbu na leštění atd. Sem s nápady :D Už jsem i přemýšlel že bych to na první voskování dal někam profíkům.... když už, tak už....
jako první leštění/voskování dej někam profikům, bude to stát love, ale pak už jen udržuješ stav - tak jsem to zrobil třeba já.
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V (vepředu lopata, vzadu prkno) Ex.
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America (nero) Ex.
Alfa Romeo 166 2.5 V6 (taková fialová) Ex.
Maserati čtyřidveře 4.2 Sport GTS (nero)
Rychle a stylově

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Kubas » 21.4.2021, stř 09:01

hmmm zvážím to :-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Vlado
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 760
Registrován: 10.9.2010, pát 13:08
Bydliště: Trnava

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Vlado » 21.4.2021, stř 09:06

kedze mas relativne cerstvy lak, tuto informaciu by som urcite tomu onomu subjektu, ktory bude nieco s nim robit, povedal. Inak by som pockal aspon polroka a nechaval lak vyhrievat na slnku, aby "vyzrel"/ vytvrdol.

ja som si k autu po lakovacke kupil toto https://www.autostore.sk/meguiars-sada- ... uta-g3200/ a spokojny.
Alfa Romeo 164 QV
Mazda 5 GTA LF

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Kubas » 21.4.2021, stř 10:33

jj přesně tuhle kosmetiku mám taky (viz odkaz výše co jsem dával)

jinak já to auto mám nalakované už od září, sluníčko to sice ještě nevidělo, ale i tak už by ten lak asi měl být vyzrálý ne?
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Vlado
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 760
Registrován: 10.9.2010, pát 13:08
Bydliště: Trnava

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Vlado » 21.4.2021, stř 14:34

slnko robi divy aj v dobrom aj zlom smere bohuzial.
Alfa Romeo 164 QV
Mazda 5 GTA LF

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od swoop01 » 5.5.2021, stř 16:15

Tak jsem vytahnul tu svoji bestii... Dal jsem tomu cca 5 hodin lesteni no a najel jsem pres 100km a zaclo chcat :D... Takze asi tak. Doma uz mi rikaji "vodonos". Vzdycky umeju, nalestim a vydrzi to tak prvnich 100km cisty.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

Frozz

Příspěvky: 10
Registrován: 15.1.2017, ned 10:48

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od Frozz » 6.6.2021, ned 16:29

Čaute, pokud by někdo z vás zvažoval investici do profi strojního leštění a ochrany (nejen) laku, podívejte na můj web www.ltdetailing.cz . Stačí poslat mail, rád se vším poradím a případně navrhnu individuální nabídku. :) Ideální napoprvé nechat udělat odborně a pak už stačí jen dle doporučení udržovat - bude to snadné, rychlé a auto bude stále jako nové! :smt041
Naposledy upravil(a) Frozz dne 13.7.2021, úte 15:06, celkem upraveno 1 x.

tatkoTom
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 446
Registrován: 22.4.2018, ned 10:02
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Re: péče o lak víkendovky

Příspěvek od tatkoTom » 6.6.2021, ned 17:01

Oprav si LINK
Alfa Romeo 156 1.9JTD 85kW Selenia WR 5W40 + Metabond PRO, TRAXIUM GEAR 9 FE 75W80 + Metabond GT
Multipla 1.9JTD 85 Kw (slenia, Metabondy)

Odpovědět

Zpět na „Renovace (čalounění, odrezování, povrchové úpravy atd.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti