Rady po koupi

Odpovědět
war

Příspěvky: 2
Registrován: 14.1.2024, ned 10:59

Rady po koupi

Příspěvek od war » 14.1.2024, ned 11:41

Ahoj alfisti.
Koupili jsme pro rodinu stelvio a měl bych pár dotazů. Auto s aktuálním najezdem 100tisic km je poslední kousek z roku 2018 bez adblue a rád bych potřeboval objasnit nasledujici:

1. Můžu si někde prolustrovat VIN a zjistit výbavu z výroby?
2. Aktualni servis je urcite potřeba (rozvody s vodní pumpou a výměna oleje s filtrem vč. proplachu). Mám na Moravě nějaké možnosti? Na automat ZF Pakra v Jihlavě nebo Kaps v Kojetíně (má někdo zkušenost?) - v autorizaku prý proplach nedělají?! Na ty rozvody mi někoho můžete též doporučit?
2a. Na co dalšího si dát pozor? Jsou tu vířivé klapky ala bmw nebo nějaká podobná záležitost? Mění se pri 5letech či 100tkm nájezdu další řemeny apod?
3. Dá se stáhnout český návod k obsluze či údržbě?
4. Občas mi nesepne tempovat (je adaptivní).Pomůže nějaká kalibrace nebo v čem může být přesně problém?Řešit můžu i jinde mimo autorizak?
5.Denni svícení, resp nesvícení zadních světel- proč je na ovladači světel levá poloha nastavena tak,že se nezaaretuje? Svítí pak jen ledky vpředu a vzadu je tma. V menu nastavení světel je sensitivita ve stupních 1 až 3.Tím se nastavuje reakce přepínání automatických dálkových světel?
6.Sklapeni zrcátek při zamceni - při zamceni auta na klice dveří,na dálkovém ovladaci i na víku kufru se zrcátka vždy sklopi, nastavit to jinak asi nelze,což? Obejít to muzu jen zamcenim na dveřích než zabouchnu a odejdu - vyjde tenhle styl bezpečnostně nastejno,sepne se i alarm,imobilizer?
7.Nemate doporučení na chemii na zalepeni pneu? V Autě mám kontrolu tlaku v pneu a ne všechny jsou vhodné na tento typ.

Díky.
Stelvio Q4 2018 2.2 154kw bez adblue

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18542
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Rady po koupi

Příspěvek od Kubas » 14.1.2024, ned 15:28

zkus viz moje citace.... nedavno si nekdo stezoval ze to nefunguje tak nevim, nejsem u PC.... das vin a stahnes si navody, je tam i nejaka ramcova specifikace auta atd.

Kubas píše: 26.8.2023, sob 08:17 tady se registruj, zadej tam VIN, stáhni si podle toho VIN příslušné návody a prostě udělej co je třeba podle specifikace...
https://aftersales.fiat.com/elum/

Ještě bych se pro jistotu zeptal v autorizáku až ty specifikace budeš mít.... případně samozřejmě použij návod co je k autu, i když bych si nedělal iluze že zrovna u téhle káry bude....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

war

Příspěvky: 2
Registrován: 14.1.2024, ned 10:59

Re: Rady po koupi

Příspěvek od war » 14.1.2024, ned 17:17

Díky. Tohle jsem na fóru našel, ale na telefonu mi to jde jen prohlížet v miniforme dole na displayi, ale stáhnout ne,jen to problikne. Zkusím někdy na PC...
Stelvio Q4 2018 2.2 154kw bez adblue

tatkoTom
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 452
Registrován: 22.4.2018, ned 10:02
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady po koupi

Příspěvek od tatkoTom » 14.1.2024, ned 17:25

Na PC to ide - práve som jeden stiahol.
Alfa Romeo 156 1.9JTD 85kW Selenia WR 5W40 + Metabond PRO, TRAXIUM GEAR 9 FE 75W80 + Metabond GT
Multipla 1.9JTD 85 Kw (slenia, Metabondy)

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8674
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Rady po koupi

Příspěvek od Hampice » 17.1.2024, stř 08:37

war píše: 14.1.2024, ned 11:41 Ahoj alfisti.
Koupili jsme pro rodinu stelvio a měl bych pár dotazů. Auto s aktuálním najezdem 100tisic km je poslední kousek z roku 2018 bez adblue a rád bych potřeboval objasnit nasledujici:
...
Díky.
Ahoj, napíšu, co vím...:
1. Momentálně nejde free ePer, ale on se časem objeví. Hledej na googlu Fiat ePer.
2. Nemá to náhodou taky řetěz? Pomocné rozvody měnit určitě po cca 5 letech. Na výměnu oleje v ZF asi kamkoliv, kde to běžně dělají, je to naprosto běžná a naopak hojně rozšířená převodovka.
2a. Klapky to určitě mít bude, ale nejsou s tím zatím známé problémy. Ty auta jsou ještě mladé.
3. viz. eLum po jednoduché registraci.
4. Tempomat je zvláštní, může to být cokoliv, včetně bordelu v tom válečku na volantu. Jinak se kalibruje pouze ten radar v nárazníku. To je dobré čas od času udělat, ale pokud je problém tam, tak primárně bude svítit chyba PCW. Kalibraci asi jen autorizák, je na to postup v originální diagnostice a je třeba i nějaký hardware.
5. Levá krajní poloha ovladače je na zapnutí parkovaček při vypnutém zapalování - nefunkční při zapnutém zapalování. Světla fungují následovně:
0 - svítí přední denní, zadní světla a osvětlení RZ nezávisle na ničem.
AUTO/světlo - svítí jen přední denní.
AUTO/tma - svítí přední hlavní (denní se ztlumí), zadní světla a osvětlení RZ. Zároveň je možno přepínat na dálkové/automatické dálkové a po vypnutí zapalovaní svítí Folow me home, pokud je nastaveno.
ZAPNUTO - svítí přední hlavní (denní se ztlumí), zadní světla a osvětlení RZ nezávisle na ničem. Zároveň je možno přepínat na dálkové/automatické dálkové. Folow me home se neaktivuje.
Sensitivita určuje citlivost spínaní hlavních světel v režimu AUTO, nesouvisí s dálkovými.
6. U 2018 ještě nastavit nelze. Jediná možnost, jak zabránit sklopení je jak sám píšeš, dělám to taky tak. Alarm nemám, ale podle mě se takto nezapne (imobilizer ano, ten je závislý na přítomnosti klíče).
7. TPMS mají všechny Giu/Stelvia, takže to co je originál v autě, by mělo být ok. Při nákupu to určitě bude na výrobku uvedeno.
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Odpovědět

Zpět na „Stelvio“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Maxa a 22 hostů