Giulia - běžné verze (pokec...)

Odpovědět
Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9287
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Hampice » 7.5.2026, čtv 08:17

Jenže to mícháš 2 věci dohromady.... To s těmi žetony se týká jen informace v infotaimentu o km a čase do další výměny (zápis poslední prohlídky atd...). To skutečně nemá na nic vliv.
Ta žlutá olejnička s nápisem Change engine oil je ale informace od řídící jednotky motoru o tom, že byla vyčerpána "kapacita", nebo jak to říct, oleje. Vůbec nesouvisí s km ani časem. Spíš s počtem studených startů, zatěžováním motoru atd atd... Takže už z tohoto principu to má zásadní vliv na řízení motoru. U nafty zcela jistě ovlivňuje vypalování DPF a další věci. U benzínu například na základě opotřebení oleje upravuje parametry multiairu.

Takže jezdit s nevynulovanou výměnou oleje v ecu je za mě kravina a zadělání si na problémy.
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Martin52
Nováček

Příspěvky: 139
Registrován: 15.10.2022, sob 13:12

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Martin52 » 7.5.2026, čtv 08:28

Vďaka za odpovede. Tak som kontaktoval servis, dodatočne mi to resetujú. Za 3 týždne tam pôjdem, teraz kvôli práci nemám priestor. Za ten čas to snáď ničomu neublíži. Už som chcel kupovať OBD adaptér a spraviť si to sám. Však to stojí 30 € a na základné veci poslúži.

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1968
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Rasputin » 7.5.2026, čtv 21:44

@Hampi, pisal som ze olejnicka sa da resetnut, ale v palubaku next i terval ostane pokial mas minjte tie dukaty. Ale dovolim si nesuhkasit, ze olejnicka sa zobrazi podla startov. Mne to vychadzalo na 30k ako je/bol stanoveny orig interval. Teraz s proxy, som si znizil aj interval na 10k, nech hlasi(nech si nemusim pamatat), tak to odsledujem ci sa olejnica rozsviti po 10k

Ak mas predface, bez SGW, tak ti staci ELM327 a MES(aj taky, nekupovany).
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 9.5.2026, sob 21:02

Olej lze resetnout i bez diagnostiky, vynuluju se parametry a ukazuje 100% a olejnička zmizí a degradace začíná od 100%
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9287
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Hampice » 11.5.2026, pon 08:44

A parametry vynuluješ bez diagnostiky jak?
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1968
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Rasputin » 11.5.2026, pon 09:01

@Hampi, nie som si isty uplne, ale tusim ze cez plynovy pedal sa to da. len treba najst spravny postup. Ako ja napr. teraz, potrebujem opat resetnut panoramu, uz som to raz robil(supesne), a teraz zasa nejde(kvoli baterke), a uz som skusal dva postupy co som nasiel, a nefunguje ani jeden, a neviem janst ten postup co som nasiel vtedy...
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 13.5.2026, stř 15:47

Hampice píše: 11.5.2026, pon 08:44 A parametry vynuluješ bez diagnostiky jak?
Tady je návod, který funguje, dlouho jsem hledal a hledal a tohle byl první, který mě zafungoval.

Reset výměny oleje
1. sednu do auta, sešlápnu plyn nadoraz a držím po celou dobu procedury.
2. 6x plynule sešlápnu brzdu a při šestém prošlápnutí jí podrzim min. 6 sec.
3. pustim brzdu a teprve ted' zapnu budíky.
4. znovu 6x brzdu, pošesté 6 sec. podrzím.
5. povolím brzdu a pak povolím i plyn (který jsem držel v podlaze doposud).
6. nastartuju. Auto se odmení hlaskou "oil change done".
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Jura146
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 212
Registrován: 20.3.2009, pát 16:40

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Jura146 » 13.5.2026, stř 17:35

Ales159 píše: 13.5.2026, stř 15:47
Hampice píše: 11.5.2026, pon 08:44 A parametry vynuluješ bez diagnostiky jak?
Tady je návod, který funguje, dlouho jsem hledal a hledal a tohle byl první, který mě zafungoval.

Reset výměny oleje
1. sednu do auta, sešlápnu plyn nadoraz a držím po celou dobu procedury.
2. 6x plynule sešlápnu brzdu a při šestém prošlápnutí jí podrzim min. 6 sec.
3. pustim brzdu a teprve ted' zapnu budíky.
4. znovu 6x brzdu, pošesté 6 sec. podrzím.
5. povolím brzdu a pak povolím i plyn (který jsem držel v podlaze doposud).
6. nastartuju. Auto se odmení hlaskou "oil change done".
A jaký máš rok výroky? Prý se ta procedura může lišit i podle roku výroby auta.
ex: 146 1,8 TS
ex: 147 1,9 JTD 16V
ex: 159 1,9 JTD 16V
Stelvio 2,0T, 148 kw

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 9287
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Hampice » 13.5.2026, stř 19:04

Ales159 píše: 13.5.2026, stř 15:47
Tady je návod, který funguje, dlouho jsem hledal a hledal a tohle byl první, který mě zafungoval.
Aha, to jsem neznal. To je dobrý. Otázka, co všechno to vymaže.
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 13.5.2026, stř 20:28

Jura146 píše: 13.5.2026, stř 17:35
Ales159 píše: 13.5.2026, stř 15:47
Hampice píše: 11.5.2026, pon 08:44 A parametry vynuluješ bez diagnostiky jak?
Tady je návod, který funguje, dlouho jsem hledal a hledal a tohle byl první, který mě zafungoval.

Reset výměny oleje
1. sednu do auta, sešlápnu plyn nadoraz a držím po celou dobu procedury.
2. 6x plynule sešlápnu brzdu a při šestém prošlápnutí jí podrzim min. 6 sec.
3. pustim brzdu a teprve ted' zapnu budíky.
4. znovu 6x brzdu, pošesté 6 sec. podrzím.
5. povolím brzdu a pak povolím i plyn (který jsem držel v podlaze doposud).
6. nastartuju. Auto se odmení hlaskou "oil change done".
A jaký máš rok výroky? Prý se ta procedura může lišit i podle roku výroby auta.
2024, ale ten návod byl ze starších aut
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 13.5.2026, stř 20:29

Hampice píše: 13.5.2026, stř 19:04
Ales159 píše: 13.5.2026, stř 15:47
Tady je návod, který funguje, dlouho jsem hledal a hledal a tohle byl první, který mě zafungoval.
Aha, to jsem neznal. To je dobrý. Otázka, co všechno to vymaže.
Jenom olej, servisní interval zůstává, olej se změní na degradaci 100% a zmizí hláska o nutnosti výměny
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

czemarecek
Pozorovatel

Příspěvky: 290
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od czemarecek » 14.5.2026, čtv 16:51

Měnil někdo uz držáky motoru? Ty dva olejové silenty pod motorem.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 22.6.2026, pon 12:48

Nemáte někdo tip, jak co nejjednodušeji odpojit bezdrátovou nabíječku? Mobil to téměř nenabíjí, strašně se přehřívá , úplně k prdu, ale to misto na mobil je perfektní, tak bych to rád využil alespoň takto. Chtěl jsem rozebrat střední tunel, ale nějak mi to nejde a bojím se , abych nepoškodil, tak jestli není nějaký jednodušší postup.
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Pete Biggy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 396
Registrován: 25.2.2020, úte 13:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Pete Biggy » 22.6.2026, pon 12:52

Ales159 píše: 22.6.2026, pon 12:48 Nemáte někdo tip, jak co nejjednodušeji odpojit bezdrátovou nabíječku? Mobil to téměř nenabíjí, strašně se přehřívá , úplně k prdu, ale to misto na mobil je perfektní, tak bych to rád využil alespoň takto. Chtěl jsem rozebrat střední tunel, ale nějak mi to nejde a bojím se , abych nepoškodil, tak jestli není nějaký jednodušší postup.
Já to mám u svého Stelvia normálně v menu...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280 /2023-MY2022/
Suzuki Swift 1,2 mildhybrid /2022/
KTM SMT limit. edit. /2011/

Ex AR Stelvio B-Tech 280 /2020/, Subaru Forester XT /2018/, Subaru XV 2.0 /2016/ a spousta motorek vč. klenotu Benelli TNT Café Racer

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 22.6.2026, pon 16:11

Pete Biggy píše: 22.6.2026, pon 12:52
Ales159 píše: 22.6.2026, pon 12:48 Nemáte někdo tip, jak co nejjednodušeji odpojit bezdrátovou nabíječku? Mobil to téměř nenabíjí, strašně se přehřívá , úplně k prdu, ale to misto na mobil je perfektní, tak bych to rád využil alespoň takto. Chtěl jsem rozebrat střední tunel, ale nějak mi to nejde a bojím se , abych nepoškodil, tak jestli není nějaký jednodušší postup.
Já to mám u svého Stelvia normálně v menu...
Ať hledám jak hledám, nic tam nevidím, jedině toto na fotce, ale to neovládá, zda zapnout či vypnout. Kde to máš? Je divné, že by to bylo u Stelvia jinak
IMG_5217.jpeg
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Americkej
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165
Registrován: 15.6.2024, sob 21:58
Bydliště: u Písku

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Americkej » 22.6.2026, pon 17:18

U Stelvia je to stejný, můžu si vypnout oznamování, ale jestli s tím vypnu i dobíjení, to nevím.
Celkem spokojenej parchant
Plná garáž bavoráků plus jedna Alfa :-)
Stelvio Veloce Vesuvio 2021 280 PS

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 22.6.2026, pon 19:16

Americkej píše: 22.6.2026, pon 17:18 U Stelvia je to stejný, můžu si vypnout oznamování, ale jestli s tím vypnu i dobíjení, to nevím.
Nevypne, pouze to neotravuje, když se nabíjení vypne z důvodu přehřátí apod.
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Americkej
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165
Registrován: 15.6.2024, sob 21:58
Bydliště: u Písku

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Americkej » 22.6.2026, pon 22:50

Myslel jsem si to. Vadilo mi to věčný otravování, když tam dávám telefon bez indukce. Protože to je šikovná kapsa. Nemá ten charger třeba samostatnou pojistku?
Celkem spokojenej parchant
Plná garáž bavoráků plus jedna Alfa :-)
Stelvio Veloce Vesuvio 2021 280 PS

Ales159
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 331
Registrován: 11.9.2007, úte 22:03
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Giulia - běžné verze (pokec...)

Příspěvek od Ales159 » 23.6.2026, úte 17:42

Americkej píše: 22.6.2026, pon 22:50 Myslel jsem si to. Vadilo mi to věčný otravování, když tam dávám telefon bez indukce. Protože to je šikovná kapsa. Nemá ten charger třeba samostatnou pojistku?
Asi ne, nenašel jsem nikde info, jedině rozebrat a odpojit kabel, ale do toho se mi nechce, abych něco neulomil, nechce se tomu, když jsem zkoušel
Alfa Romeo Giulia Tributo Italiano 2,0T
Fiat 500 1,2 Rockstar Dualogic
EX - Alfa Romeo Giulia Veloce 2,0T
EX- Alfa 159 2,4 JTDm
Ex Fiat 500 1,2 Lounge

Odpovědět

Zpět na „Giulia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti