"EX POST" - ARC Cup Kámen 2007

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 8.9.2007, sob 11:15

Kubas píše:Malá otázečka, jak se letos měřil čas? stopky v ruce jako při prvním ročníku nebo už nějak sofistikovaněji?
Troje stopky v ruce :D

Měřilo se třemi stopkami, které stopovali tři lidé a bral se myslím nejlepší čas. Prý byly rozdíly kolem 5 setin maximálně.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

Marc159
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Registrován: 6.1.2007, sob 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marc159 » 8.9.2007, sob 15:43

Kleo: Podívej, pokud někdo používá nick 147GTA a púl roku jezdi s Nissanem, tak z mého pohledu není zcela normální a celkem chápu své synovce, kteří byli překvapeni tím, jak to někteří z vás doslova žerou. Pokud jde o tu vracečku, tak jsem na vodě zvolil možná nikoli optimální, ale pro diváky a synovce vděčnou metodu, tedy že zadní kola opisovala kružnici, jejíž střed tvořil příslušný kužel… Ale i tak mám pocit, že jsem byl na srazu veteránů, neboť aut, která se vyrábí i dnes, tam bylo jako šafránu :wink:
A jestli tady má někdo JTD s kterým dosahuje lepších výsledků, tak jsem hotov se vsadit o auto, že kecá :D

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 8.9.2007, sob 16:11

A nebylo Ti teda trapny byt pomalejsi nez ty veterani??? :hotovej
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Marc159
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Registrován: 6.1.2007, sob 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marc159 » 8.9.2007, sob 16:13

Harous. rychlejšího veterána jsem tam neviděl :hotovej
edit: Jestli chceš, tak ti ten tvůj zázrak osobně znechutím :-D Respektive opět mi není jasné o co ti zase jde :???:

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 8.9.2007, sob 16:45

Marc159 píše: Pokud jde o tu vracečku, tak jsem na vodě zvolil možná nikoli optimální, ale pro diváky a synovce vděčnou metodu, tedy že zadní kola opisovala kružnici, jejíž střed tvořil příslušný kužel…
Že ty si z nás tady utahuješ, driftere?

...už tahám to sedmisetmegové video, doufám, že tam ten tvůj drift kolem kuželu bude, aby ses na něj taky podíval z venku. Divácky atraktivní rozhodně byl, celkem jsme se zasmáli.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 8.9.2007, sob 17:11

Marc159 píše:Respektive opět mi není jasné o co ti zase jde :???:
Nejde mi o nic, podle me je jen skoda, ze si nejel zavod. Uznej sam, ze kdyby si zajel nejlepsi cas (nebo alespon jeden z nejlepsich), tak tady muzem vsichni zmlknout a vyseknout poklonu jak Tobe, tak 159 Q4. To se bohuzel nestalo, protoze cas v treninku ukazal neco jinyho. Osobne v tom ale nevidim problem auta, spis to, ze zdaleka neumis plne vyuzit jeho potencial...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Marc159
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Registrován: 6.1.2007, sob 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marc159 » 8.9.2007, sob 19:36

Kleofáš píše:
Marc159 píše: Pokud jde o tu vracečku, tak jsem na vodě zvolil možná nikoli optimální, ale pro diváky a synovce vděčnou metodu, tedy že zadní kola opisovala kružnici, jejíž střed tvořil příslušný kužel…
Že ty si z nás tady utahuješ, driftere?

...už tahám to sedmisetmegové video, doufám, že tam ten tvůj drift kolem kuželu bude, aby ses na něj taky podíval z venku. Divácky atraktivní rozhodně byl, celkem jsme se zasmáli.
Pokud se ti ho podaří stáhnout, tak tu nech "link". A pokud jste se zasmáli, tak je to snad v pořádku. Celý sraz byl přeci o tom, aby se lidé bavili.
Harous: Zůstat jsem nemohl, protože jsem matkám těch kluků slíbil, že je v pořádku vrátím na večeři a bylo to cca 200km :wink:

Marc159
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 203
Registrován: 6.1.2007, sob 16:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marc159 » 8.9.2007, sob 21:26

Raddik píše:
Harous: jo, 159 Q4 tam byla ale v treninku mela dost spatny cas, treba ja ji s JTD nalozil na 3 kola 10 vterin. otazka ale zda to bylo autem nebo ridicem..podle toho jak resil prujezd vracecky pred cilem bych spis rekl ze schopnosti toho auta spolehlive zabijel ridic..do zavodu pak nenastoupila. zkusim ziskat i vysledky ostreho treninku kde je to videt..
Nevím. jestli netrpíš nějakou poruchou, ale kdes vzal těch deset vteřin opravdu netuším. :-D Koukal jsem se na video, kde údajně řídíš a jak říká Kleofáš, všichni se jen smějí. Já se s dovolením přidám :-D

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 9.9.2007, ned 03:14

No nevim no. Nekomu kdo zajel jeden z nejlepsich casu napric tridami bych se asi nesmal... Je videt jak muze klamat subjektivni pocit, proto se Ti asi nezda tech 10 vterin, jenze stopky rikaji neco jineho...
P.S. Raddik jel hned po Tobe, ze se lidi jeste smali? :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Příspěvek od coyote » 9.9.2007, ned 14:45

Ten čas jsem viděl taky. Byl to prostý fakt...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

Radim
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2879
Registrován: 5.1.2007, pát 08:25

Příspěvek od Radim » 9.9.2007, ned 16:25

Vsechno dulezity co by k tomuhle melo byt receno uz postnul Kleofas.
Kleofáš píše:Pokud se podíváš na výsledky tréninků, tak opravdu tě 2,4JTD dala o deset vteřin celkového času, tedy asi o průměrně o tři vteřiny na kolo. Jasně, měl jsi naložené synovce a pršelo ti, tvůj hendikep. Když se ale podíváš na rozdíly časů sucho-mokro i u předokolek (u GTA 2 vteřiny/kolo), tak zjistíš, že bys tu ztrátu na JTD jen velmi těžko doháněl. A mimochodem, tahle trať naopak byla stavěná ideálně pro šestiválce, ty máš navíc pohon všech kol, takže naopak, měl jsi suverénně kralovat. Tohle nebyl slalom mezi kužely... A pokud jsi měl pocit handicapu z počasí, klidně jsi mohl počkat na ostrý závod.

Poslední věc - k tvé jízdě: sledoval jsem ji od startu a to, co jsi předvedl ve vracečce bylo poněkud nepovedené. Místo aby sis najel až ke kraji, tak jsi jel po prostředku, na úrovni otáčecího kuželu jsi to zašlápl, zapíchl auto na levé přední kolo a pak se pomalu rozjížděl do kopce, aniž bys využil celou šířku dráhy, měl jsi tam ještě 4 metry minimálně. Víc jsem neviděl.
Kdo tam byl, vi ze je to co pise pravda - jak casy, tak konkretni momentky z jizd. Konkretne k jizde Q4 jsme se my, majitele veteranu, sesli v hojnem poctu abysme videli ten novy druh alfy v akci. Navic na mokre trati kde mela odsunout vsechny do role statistu... Nakonec vetsina lidi jen vrtela hlavou a nekteri se, pravda, kvuli tomuto smali:
Marc159 píše:Pokud jde o tu vracečku, tak jsem na vodě zvolil možná nikoli optimální, ale pro diváky a synovce vděčnou metodu, tedy že zadní kola opisovala kružnici, jejíž střed tvořil příslušný kužel…
Ale ja bych to videl podobne jako Harous a Kleofas. Nejde ani tak o schopnosti auta, ale jeho majitele. Nicmene, neni to jedno? Spis bych cekal, ze kdyz se ridic Q4 svym casem defacto znemozni (casem na urovni prumeru ci podprumeru trid A a B, tedy dvou nejslabsich) tak se aspon nebude takovymhle stylem roztahovat v diskusi.
Alfetta GTV L

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Příspěvek od Harous » 10.9.2007, pon 09:44

Tady spis jde o to, ze se tu 159 Q4 stavela do role "noveho druhu" Alfy a o 156 se mluvilo temer jako o veteranu. Doslova se psalo, ze neexistuje parametr ve kterem by byla 156 lepsi a psalo se, ze starsi Alfy jsou pro 159 Q4 "tak akorat prekazkou v provozu". Misto toho ale cas na stopkach ukazal neco jinyho, coz tady potvrdilo vic lidi kteri byly na ty akci osobne...
Misto toho se ale ve slovech majitele ty Q4 stava ze spatne najetyho najezdu do vracecky okolo kuzele a naslednyho zapichnuti na predni vnejsi kolo drift, kdy "zadní kola opisovala kružnici, jejíž střed tvořil příslušný kužel…" :hotovej
Na jinych forech jsou pak zpochybnovany vysledky:
Hele, pokud nepojedeš s přívěsem, tak beru porážku od jakéhokoli auta :D Teď jsem se dozvěděl, že jeden majitel obstarožního dieselu mi na okruhu nadělil deset vteřin, což při celkovém času okolo dvou minut, je opravdu nářez. :-D Ale co, internet snese (skoro) všechno :D
Nezbyva nez souhlasit s posledni vetou, internet snese opravdu vsechno, takze sem (a asi nejen ja) ocekaval potvrzeni vlastnosti 159 Q4 popsanych tady na foru. A to se bohuzel nestalo, nikoliv vinou auta...

Popravde moc nechapu, proc se tady Marc tak hrdine bije za cest a slavu 159 Q4, kdyz v jinym foru napise tohle:
Já už bych Alfu nekoupil nikdy. Je to vcelku průměrné, nijak zajímavé auto, ale magorů co do toho kecají je něurékom.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Příspěvek od coyote » 10.9.2007, pon 09:55

Harous: Co dodat. Plně souhlasím. Některé ty přípěvky na jiných fórech jsem četl také...
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 10.9.2007, pon 22:41

Předem se omlouvám, že budu zlobivej kluk, ale přesto musím něco říct k té debatě přesunuté do odpadků. Tohle tam taky klidně přesuňte, nebo smažte, nebo naložte dle vlastního uvážení.

Bull.ete, říkals, že nebudeš citovat invektivy proti Marcovi, možná bys to měl udělat. Já jsem si to teď celé pročetl a dospěl jsem k následujícímu.
- Raddik a Harous měli pár narážek na účast 159 v závodě
- já jsem napsal, že si nemyslím, že to bylo autem, ale především rukama řidiče a také mokrem. A že je škoda, že Marc nepočkal na ostrý závod.
- to stejné pak připustila většina (to slovo nemám rád, ale budiž) lidí, co tam byli a viděli to.
- přišel Marc. Zpochybnil výsledky, které byly měřeny poměrně objektivní metodou. Nazval vše před 159 veterány, alfisty fanatiky, oznámil nám, že nepovedený průjezd zatáčkou byl drift kolem kužele.

Nemyslím, že je důvod Raddika odsuzovat kvůli tomu, co napsal. A už vůbec ne se s ním hádat.

Obecně ke Kameni:
Nikdo po nikom na Kameni nechtěl, aby závodil. Nikdo se nikomu nesmál, když jel po svém a pomalu. Není to o výsledcích, ale o tom si zajezdit pro vlastní pocit. Ale nikdo taky předem pohrdavě neohrnoval nos nad vším, co alfa vyrobila do roku 2006 tak jako Marc. Pokud by se tak nechoval, nikdo by do něj teď neryl. A já úplně chápu, že si kluci, co tady od ledna poslouchají jeho ódy na 159 na jeho neúspěchu smlsli a vůbec se nedivím, že je jeho další pohrdavá odpověď dostala do varu.

Tak ještě jednou sorry, že to postuji sem a slibuji, že už to nikdy neudělám :)
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

Pavel V6
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22
Registrován: 4.9.2007, úte 12:37
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavel V6 » 11.9.2007, úte 08:40

V jednom se musím Marca159 zastat. Předhazování tréninkových jízd je podle mně k ničemu. Trénink je od toho, aby jsme si osahali trať a zkusili co kde jak projet. Já osobně jsem měl určitě dost špatné tréninkové časy, protože jsem v každém kole zkoušel jiné průjezdy vracečky (skoro všechny nepovedeně). Takže ze špatných časů bych Marca159 neodsuzoval. Řešit by se to dalo, pokud by jel závod.

Druhá stránka věci jsou Marcovo výroky. Když pominu narážky na veterány a překážky v provozu a budu se soustředit pouze na technické popisy jízdy, tak mám pocit, že je dokonalej. Tak nádherně popsal průjezd vracečkou, a co na tom, že to bylo úplně jinak a ještě ke všemu špatně, to zaslouží metál. A když se o kus dál ještě dočtu, že to byl vlastně drift, tak bych mu dal rovnou Pulitzerovu cenu.
AR 156 2.5 V6
AR Crosswagon Q4
AR 156 Sportwagon 1.9 JTD - EX
AR 156 Sportwagon 1.8 TS - R.I.P.

Odpovědět

Zpět na „Srazy, mini-srazy, setkání...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů