Alfa Romeo - prémiová značka ?

Odpovědět
Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Richie » 14.1.2010, čtv 07:27

ja bych to rekl asi takle.....hoooodne aut (vcetne alfy :) umi jet po rovince jak blesk a motory tahnou az vam ruce vypadavaj z ramen ,ale s malokterym autem si budete uzivat projizdeni zatacek jako s Alfou Romeo
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 14.1.2010, čtv 09:24

Ještě bych zdůraznil něco pro Alfy typického--pocit určité "hravosti", nebo samozřejmé lehkosti ,hravé citlivosti, padnou do ruky--v přímé konfrontaci třeba s "tvrdým" BMW..všechno tam sice funguje--no bez tý hravosti
Ono samotné slovo sporťák je velmi ošidné..co přesně pod něj zahrnout..že
Pro někoho to je "ostrá čtyřkolka" pro jiného v diskuzi svižná jízda po okresce ..
Čili co je to "cuoresportivo".... přesto je každá značka chtě nechtě vyjádřením
určité filozofie,už výběrem zavěšení kol, typem posilovače,motorovou charakteristikou,která v souhrnu není jednoduše definovatelná..a volbou nutného kompromisu v souboru vytváří něco jako názor, filozofii , to je vidět třeba při porovnávání OIIRS a Alfy nebo zcela jiná dvojice
BMW-Alfa není to v pojmech špatné dobré je to o přístupu --k výrobě i užívání. :smt020 .

viz případ p.Tichého je markantní...tam kde je Alfa silná, volbou motoru příležitost "zabil"
a porovnává věci vzniklé běžnou chybou výroby které vznikají všude jinde také a z toho odvozuje generalizující názor na značku-- koupit si FabiaHTP je v těchto případech logické řešení--nemůže Alfu docenit.
To co Alfu činí zábavnou je logicky i zdrojem možných problémů-citlivej podvozek x český silnice, točivej motor x neochota českýho provozovatele k
důkladný údržbě atd... pořád žijeme v zakletí ideii "nulové " varianty údržby--nejlepší auto je to, které potřebuje nulovou údržbu., nejlépe jízdní úroveň lamba a servis kladivem..což je logicky z principu blbost..pro většinu lidí s českou mentalitou Felda nebyla teda vůbec špatný auto.a vyjadřovala životní filozofii -stran aut- velké skupiny řidičů-.podvozek na celou dobu života,motor hravě vydrží 350 tis když občas dostane po 30tis trochu sprostého minerálu,opraví se to kladivem a motor co se točí leží za 3-4 tis v každý druhý stodole .cuoresportivo :smt035

V tomto pohledu je OIIRS extrapolací ke sporťáku "zespoda" /žádný sporťák v aktuální nabídce, tož přitvrdíme a něco uklohníme/a Alfa GTA zjednodušením "z vrchu" ve vztahu k možnostem firmy viz třeba 8C --holt můžeme jen to, co prodáme.. a tenhle rozdíl v paměti
firmy je to "něco navíc", co tak nějak zůstává i v komerčním modelu Alfy..jako hledisko určité filozofie..pokud někdo intenzivně dlouho závodně lyžoval, určitý grif , pohybová paměť,má tendenci přetrvávat i v pozdějších letech . :-D

Spirpin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1507
Registrován: 28.9.2007, pát 18:10
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Spirpin » 14.1.2010, čtv 12:38

Moc hezky řečeno =D>
156 SW 1.9 JTDm

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18580
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Kubas » 14.1.2010, čtv 12:49

Honza: akorát že v případě Petra (alias p.Tichý) šlo jen o to, že do toho auta prostě teklo a servis nebyl schopný to opravit, a to na několikrát. To nijak nesouvisí se "sportovností" značky a čímkoliv jiným.... Ale jinak jsi to napsal dobře....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 14.1.2010, čtv 13:47

Ještě poznámku pro Kubas:
Představ si, že si koupil 3,2 GTA, to auto je zábavný, jde za plynem, je hravý ,sedí, vyblbneš se s ním i při cestě na nákup a bác ho -teče do něj--a hned je tu /přirozeně-podvědomě/ úplně jinej postoj---koukejte tu banalitu odstranit de.bilové, sakra, chci tohle báječný auto prostě jen provozovat...
Koupím si Alfu--jako skrytej nebo zjevnej fanda značky od mládí a v tom realizovaným přání se zhmotnily romantický představy mýho dětství .... a bác ho.z vrozený opatrnosti a neznalosti šáhnu po vzoru VW-.. 1.6 eco, motor kterej nemá vršek, nejde vůbec nahoru a pod plynem se v podstatě trápí -stejně jak VW..a hned je tu vystřízlivění-tak tohle je ta
"slavná Alfa" ..hmmmm....vždyťje to mnoho povyku pro nic...tohle nechci, a hned mám tendenci "utýct"--/podvedli mě/..--je dobrý kupovat tyhle auta s někým, kdo nám je může představit v tom co uměj,v silnější či nejsilnější variantě je potřeba se nejdřív projet s někým,kdo se nebojí tomu naložit, a pak "slejzám dolů" --dokud je to ještě únosné--kupovat "drahou Fabii" opravdu nemá cenu a pokud je to auto v motorizaci na kterou cílím mimo faktickej terč výrobce,přehodnotím to a všimnu si reálný spotřeby tý který motorizace nebo se s tím smířím , ale vím, že to ,co ostatní na tom autě
oceňují je mimo můj reálnej dosah.


Třeba takhle---
Jsem sám, neznám Alfy jako auta vyjma štítu na haupně, tak začnu z lehka--obejdu fanstránky,diskutuju, kňourám, mluvím, komunikuju,zaškemrám,stačí se projet třeba ve starý 145 2.0 T.S., na tužších tlumičích a pružinách -40 a vidím, že mám z pojmu Alfa nesrovnatelně víc, než v nový 147 1.6eco , s motorem bez vršku ,těžší o víc jak dva metráky cementu..
Pak se projedu v 147 2.0,156 2.0, 2.5V6,166 3.0,3.2, v různých motorizacích GT,GTA,GTV
v nejsilnějších motorizacích a mám jakejsi pohled.na produkci značky posledních let,vidím kam patří auto na který cílím,.pak začnu zkoušet to co chci opravdu koupit,a možná je to něco ve finále úplně jinýho než 147eco- no už mám o značce nějaký povědomí a můžu se aspoň trochu nestranně rozhodnout a chápu, kterej kousek z celkovýho koláče si za svý peníze ev.kupuju..
A dál --Speciálně u Alfy je otázka lehce jetýho auta, který je hodně rychle na 50%ceny hodně zajímavá úvaha--zinkovaná kasle je pro tenhle postup slušnej argument.. rozdíl financí mi dává v kase opticky zálohu financí, kdy mě servis včetně případný GO motoru přestává nějakých 300tis vůbec zajímat, bez ohledu na na ceníkový folklor..

a dál....
//Fyzika provozu auta platí a nejdou dělat zázraky u žádný značky--starej Enzo říkával sporťák je motor, pak až podvozek a brzdy,viz starý ferrari měly sakra dlouho listový péra jak ameriky a bubny,..ale ten motor z toho dělal ten mazec -V12 ferrari nebude trapná ani na podvozku z dostavníku, jiná věc je, kolik lidí s tímhle vehiklem dojede do cíle.. :smt040

V tom je kouzlo starejch amerik, který s bigblokem niíkdy nejsou směšný, nebo jen do doby,
než se s nima člověk sveze., benzín a nezbytnej strýček petrolejář je zase jinej příběh.//

Jde přece při koupi auta jakýkoli značky kterou neznám o rozumný pečlivý přístup, a ne po jedný zkušenosti házet generalizující soudy o značce na server lidí, co ví proč v tý značce jezděj..

Analogicky-Alfa je konec konců ženská--po některý noci člověk taky sakra ví, proč je třeba s tou konkrétní female, i když určitě mu občas z ní nevyhnutelně stoupá tlak ..
Je to legrační--tohle co napsal p.Tichý ve finále vůbec není téma --Alfa špatný auto --ale-bohužel- značkovej servis v Česku smečka grázlů-[/b]-čímž se omlouvám všem výjimkám i poctivejm automechanikům, které chovám v hluboké úctě... :partyman:

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8489
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Harous » 14.1.2010, čtv 14:12

HonzaR píše:a bác ho.z vrozený opatrnosti a neznalosti šáhnu po vzoru VW-.. 1.6 eco, motor kterej nemá vršek, nejde vůbec nahoru a pod plynem se v podstatě trápí -stejně jak VW..a hned je tu vystřízlivění-tak tohle je ta
"slavná Alfa" ..hmmmm....vždyťje to mnoho povyku pro nic...tohle nechci, a hned mám tendenci "utýct"--/podvedli mě/
Tak to se mi zdá dost mimo. pan Tichý si tu 147 koupil jako novou, motorizaci a výbavu zřejmě jako každej zvážil a nakonec vybral kompromis mezi svými potřebami a cenou. A zklamanej je z AR proto, že mu do ní neustále teklo, nikoliv proto, že by se trápil s motorem jedoucím jako VW... Chápu to tak, že za svoje peníze chtěl odpovídající zboží a toho se mu prostě nedostalo ani po opakovaných tahanicích se servisy... :smt102
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 14.1.2010, čtv 14:20

Harous::
ta tvoje úvaha mě nepřekvapuje, a tvoje obhajoba "nedůstojnýho" 1.6 T.S. eco bez variátoru, kterej bych vymlouval všem zájemcům mimo snad dvacetiletý maminy s ročním dítětem , už vůbec ne...vidíme svět úplně jinak....
opakuju----

-to co píše p.Tichý :

JE O PŘÍSTUPU KONKRÉTNÍHO PRODEJCE-SERVISU--NE O ZNAČCE AUTA
a pokud to někdo nevidí-je mi líto..
sa.kra
:smt021
:smt040

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8489
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Harous » 14.1.2010, čtv 14:24

Auta do kterýho mi teče a nikdo to není schopen opravit bych se taky velmi rychle zbavoval. Bez ohledu na motor...

EDIT: Já ten motor 1.6 ECO neobhajuju. Jen chápu, že je pro někoho rozdíl vysolit 370 za 1.6 TS Eco a vysolit mega za GTA... A v poslední době byla právě ta nejslabší verze za hodně zajímavou cenu a skok na další variantu byl snad 150 tisíc...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 14.1.2010, čtv 14:33

No to jistě to chápu, je to určitej přístup k věci
--ale nevypravil bych se ve "spásném hnutí mysli"--/
ale ve skutečnosti pro vlastní satisfakci-/-odsoudit a pomluvit značku generálním způsoben na její fan stránky-
Copak to je závada v konstrukci kasle, neustále se do únavy opakující stížnost majitelů tohohle modelu-nebo osobní smůla kupujícího, náhodnej jev -U 147 náhodnej jev-bohužel pro kupujícího

Ale --jestli není horší měnit ramena po každých 30tis jako v Primeře při pražským provozu, jako turba u passáta PD,jako podvozkový skupiny passáta předposlední generace,co jsou z tvarohu,jako kroutící se bloky saaba 9-5 ale to jsme v jiný--věcný poloze diskuze
a je rozumný tohle vědět a při výběru zohlednit..

To generální hodnocení značky/poté co znám jeden-shodou okolností nejslabší model/-tyhle "ublížený reakce" maj vždycky něco směšného v sobě, keci rozvedenejch chlapů po 10pivech na téma "Proradný ženský" asi tam někam mi ten nářek patří..


Jak by panu Tichému chutnaly praktiky značkových servisů BMW, které si za 6,5 l LL O4 oleje účtujou při výměně 12tis, u X5,X6 klidně 17tis--podle ksichtu kdo přijel..
Ta trocha HC Castrolu 5W-30 stojí asi 2500tis s rezervou, tak ten zbytek je odšroubované víčko , 170,- vložka filtru a otevřený výpušťák--- a když majitelé "premiové značky" chtějí štempl do serviskly" tak to dají, bez ohledu, co si o těhle praktikách myslí... a to není nějaká náhodná událost, to jsou velmi časté praktiky..kde je úcta k zákazníkovi a skutečná hodnota věci ...a praktiky při opravě BMW jsou hoodně profláklé, zatočila by se neznalému
PŘI KALKULACI hlava..A taky neběžím na stránku BMW a neřvu--
Tohle jsou přece společenský hry.. a hrajou je lidi .. :smt041
Kde je polehlivost starých MB--soused má servis a některý E jsou tam opravdu často,
kde je zinek na kasli MB-přece je to premiová značka.. a když urezne po 10 letech zadní
zavěšení,a poctivý majitel, první, v pravidelně servisovaným autě je bezprostředně ohroženej na životě, výrobce dává ruce pryč, takhle staré vozy vůbec neřeší...

Musíme vidět auta tam kde jsou,jsou to pro většinu evropskejch provozovatelů dražší vysavače, všudypřítomné snižování nákladů --všech výrobců --do krajnosti--cingrlátka "kurvítka", plasty kde se dá,jde se na holou únosnost materiálu- reálná bezproblémová životnost 5-7let ?, pak po vypršení základního bloku záruk radši pryč a znova další, to je reál provozu auta v Evropě většinou běžnejch provozovatelů novejch aut..
I "prémiové německé" značky přecpané z konkurenčních důvodů do krajnosti elektronikou jsou po uplynutí této doby časovanou bombou pro kupující z druhé ruky --i konec konců první majitele, kteří si z nějakého důvodu auto chtějí ponechat a "oprava" x-tý jednotky , n-týho čidla kdoví čeho je zatraceně otravná , no pokud povede k riziku na silnici --už může být problém...nebo snad to někdo bere s tou "německou důkladností "ještě vážně?
Podívejte se, v čem jezdí váš mechanik..a není to jen o penězích.. :-)

A bude hůř--s nástupem maloobjemových TB určitě.. :partyman:

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8489
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Harous » 14.1.2010, čtv 18:20

Faktem je, že reakce servisu (kterému jsme v rámci objektivity nechali prostor pro vyjádření) dává za pravdu Tobě... :-k
Pan Tichý k nám přijel s reklamací vnikání vody do interiéru vozidla. Již při této reklamaci se vyjadřoval ve smyslu, že si přečetl pár článků o vozidle a chtěl by ho vyměnit za Fiat Bravo 1,4. Někde se dočetl o špatných výsledcích crash testu Alfy a od první chvíle chtěl vozidlo vrátit...
Musel jsem si celou kauzu připomenout znovupřečtením článku i reakce na něj a teď už to tak jasně nevidím. Chápu naštvání když začne týct do novýho auta, ale měl jsem za to, že závadu nedokázal nikdo odstranit...
Takže nezbývá než si sypat popel na hlavu. :smt016
Jediný co teda moc nechápu je proč zrovna ode mne čekáš obhajobu 1.6 ECO, ale to už zavání osobní rovinou a tu do toho nechci tahat...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

mates
Nováček

Příspěvky: 107
Registrován: 22.11.2008, sob 18:44
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od mates » 14.1.2010, čtv 22:55

Pánové dost dobře nechápu proč tak razantně haníte motor 1,6ECO. Když sem alfu vybíral tak sem se nejprve svezl v 1,6 88kW a potom teprve 77kW. Nijak velkej rozdíl v těchto motorech není ani pocitově ani papírově. Jenom pro srovnání max. výkon 77kW při 5600 ot/min, 88kW při 6200 ot/min krouťák pro 77kW je 140 Nm a pro 88kW je 146 Nm shodně při 4200 ot/min. Když vezmu v úvahu honba za max. výkonem je celkem k ničemu a nejvhodnější čas řazení nahoru je při dosažení maxima kroutícího momentu tak mě pro verzi 88kW vycházejí vesměs pouze negativa. Např. dražší svíčky a náklady na opravy variátoru tak mi ECO varianta tohotu motoru připadá jako celkem rozumná volba. Pokud bych chtěl opravdu rozdíl tak půjdu do dvoulitra a nebo GTA. :-k
147 1,9JTD 16V 103kW

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Milano75 » 14.1.2010, čtv 23:10

HonzaR píše: Podívejte se, v čem jezdí váš mechanik..a není to jen o penězích.. :-)
za tuhle hlášku dávám deset bodů z deseti :smt023
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 14.1.2010, čtv 23:46

Mates-
-bohužel, 1.6eco v 147 je horší volba z hlediska jízdních vlastností než 1.4 T.S. ve
145 na slušnějších tlumičích../zkus si do tý 1.4 posadit na zadní sedadlo tchýni s tchánem a pekáčem buchet a jsi v 147 1.6eco, a ještě tě už nebude bavit motor/
a třeba oproti starý 145 2.0/pořád bohužel o cca 200kg lehčí/ už je to dynamikou prostě Fabka.HTP.kde jsou potom ty emoce--jede to "jako".. žijeme v době "jako"
no 1.6eco už se projevem tváří jako běžnej Fiat, už vůbec ne aspoň "jako Alfa"
Proto můj názor--ne projet auto ,který jsem si vyhlídnul, a "ještě to jde co se motoru týká a celkem se mi líbí" koupit..za 3měsíce to ještě to jde bude pěkně s.át..
Projdu 5 modelů--i ty na který necílím a pochopím filozofii výrobce,
kvůli motoru 1.6eco v 147 nemá smysl do Alfy vůbec chodit--kabát hezký, no jízdní porojev
..ty kdo znají starší modely 75 2.0 T.S.myslej, že jde o jinýho výrobce, o 3.0 vůbec nemluvím..
Nemůžu nákupní tašce pro maminu vyčítat, že nemá přesvědčivej projev.a nesprostředkuje ty očekávaný emoce, pak všechny hnidy začnou bejt sakra důležitý a člověk je histerickej..
Kdo kupuje italský auta kvůli něčemu jinýmu, než švihu a dynamice a odpovídajícímu vzhledu SOUČASNĚ, je z Marsu--pokud stačí JEN JEDNO Z TOHO,je spousta "rozumnějších "výrobců.. :-({|=

Aby to bylo úplně zřejmý---nic proti 147-1.6eco no filozofie značky "cuore sportivo"
tady už dostává pořádně na frak..to auto už "pro mě"neplní to, co emblémem na haupně a vzhledem slibuje-----
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 15.1.2010, pát 00:43, celkem upraveno 1 x.

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od roberto37 » 15.1.2010, pát 00:38

HonzaR: tvoje příspěvky jsou balzámem pro mou už možná stařeckou alfistí duši. Taky nechápu, když si někdo pořídí 1,9 JTD, nebo 1,6 eco a pak pyskuje, že ochcávka byla spolehlivější. Mě je třeba spolehlivost šumák a chci ty koníky párkrát děnně protáhnout až do 7tisíců. Při vší péči co k tomu patří. Jasně nemám 2,5 nebo GTA a ty slabší plíce jí odpustím. A to byla asi moje chyba výběru, že jsem nepořídil tehdá GTA selespeed. Měl bych jí do smrti

přesto ta lehkost bytí u 2,0 je parádní.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2010, pát 09:51

roubrt37.:.
.Taky nechápu, když si někdo pořídí 1,9 JTD, nebo 1,6 eco a pak pyskuje, že ochcávka byla spolehlivější. Mě je třeba spolehlivost šumák a chci ty koníky párkrát děnně protáhnout až do 7tisíců. Při vší péči co k tomu patří....ta lehkost bytí u 2,0 je parádní....
Tak tomuhle rozumím dokonale--jsem postižen úplně stejně :smt040

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od coyote » 15.1.2010, pát 09:54

Jen si rýpejte. Všichni nejsou holt takoví boháči jako vy :wink:
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2010, pát 11:45

coyote:
Ale kdepak, tos mě vůbec nepochopil...vždyť chválím po stránce dynamiky třeba i 145 2.0 T.S. ...iluze "nového italského vozu premiové značky" není v době zinkovaných kaslí pro mě :smt044 - protože nalítám 50-70tis ročně a řešil bych stejně každý 3-4 roky GO..tak jako tak /podvozku určitě a při smůle i motoru/ ..cena jetý Alfy- která padá do propasti - srovná v několika letech motorizace v podstatě skoro do jedný řady,
a v rámci tohoto vlákna -je na každým ať si vybere .jestli třeba jetou GTA nebo novou 147 1.6 eco ..proto říkám zkoušet až pak se rozhodnout...běžně stačí .nějaká ta cesta do I , tam jsou Alfy vesměs v hodně slušným stavu-stran koroze a podvozku -s ohledem na jejich úroven silnic určitě- a Evropa je malá.., k ceně si radši přihodit v duchu tak 50% aby z toho bylo auto,při velký smůle pár desítek tisíc do podvozku, pár desítek do motoru a bude se to vrtět hodně dlouho....ostatně 1.6 eco nejezdí zrovna eco..určitě platí -/osobně během let vyzkoušeno/-Alfaparadox -majitel 1.4 T.S. jezdí v podstatě při dynamický jízdě za to samý co 3.0, 3,2 6kv piánko-tedy tak jako tak "za hranicí bezpečné obhajoby řidičského oprávnění", iluze výrazné úspory nákladů při provozu vzhledem k motorizaci je blbost.. :smt040

tomas155
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 215
Registrován: 25.9.2008, čtv 18:41
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od tomas155 » 15.1.2010, pát 12:11

Nevím, kde se vzalo označení 1,6eco, když výrobce má pouze 1,6 TS 105k a 1,6 TS 120k, ale rozdíl mezi motory bych hodnotil jako zanedbatelný. Pořádně rozhýbat novou 147 dokáže asi jen JTD.
http://www.alfaromeo.cz/files/Technika%20147.pdf
Alfa Romeo 156 2.0 16v 114kW
a nějaký ty veteráni

mates
Nováček

Příspěvky: 107
Registrován: 22.11.2008, sob 18:44
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od mates » 15.1.2010, pát 12:29

Začíná se tato diskuse vyvíjet poněkud zvláštním směrem. Tvrzení že kdo nemá TS 2.0 a nebo GTA tak si nemusel kupovat Alfu ale je pro něho na trhu spousta vhodnějších vozů [-X .
Vždy je to záležitostí komu se co zamlouvá a nebo ho nějakým způsobem oslovuje a Alfu Alfou nedělá jenom motor ale taky podvozek, pěknej kabátek i interiér. Navíc nějaký bláznění už mám za sebou tak před 8mi lety kdy jsem vlastnil Alfasud 1,5Ti 77kW a dle mého Alfa udělala velkou chybu když přestala do aut montovat motory Boxer. V současné době už přemejšlím i nad tím na co vlastně to auto pořizuju a to jest ježdění do práce, do města, na vejlety vesměs po ČR a na dovolenou takže při rychlostních limitech 50,90 a 130km/h nemám moc důvodů kupovat auto s třílitrovým motorem.

Co se týká tématu zda je Alfa prémiová značka a nebo ne. Můj názor je takovej že v dnešní době spojování automobilek už nejsou prémiové značky ale vždy třeba jenom určitý model např. u BMW řada7,u Škodovky Superb a u Alfy 159.

Porovnávání Octavia RS a Alfa GTA je opravdu celkem nefér protože když to vezmu podle koncernů značek tak by odpovídalo VW-luxusní,Škoda-standard,Seat-sportovní :: Lancia-luxusní,Fiat-standard,Alfa-sportovní. Takže pokud už bych chtěl porovnávat tak budu porovnávat to co k sobě alespoň trochu patří takže například Alfa 147GTA a Seat Ibiza Cupra.

Možná se to někomu nebude zamlouvat ale sem jeden z těch kteří nejsou přesvědčeni o tom že jenom moje značka je super a ostatní je špatný. Pokud někomu vyhovuje Škodovka tak mu ji přeju a věřím že bude spokojenej protože mu to auto z nějakýho důvodu sedí a na druhou stranu mě z jinýho důvodu sedí Alfa a proto sem si ji koupil.
147 1,9JTD 16V 103kW

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Petr147 » 15.1.2010, pát 13:27

pánové, tak se přiznejte, kdo má na rameni hada :-D
Přílohy
vw.jpg

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2010, pát 16:12

Petr 147 --tak tomu říkám činy místo keců
:wink:
mates /humor/:VW-luxusní,Škoda-standard,Seat-sportovní --rozumím--přesně v duchu masáže reklamou-,už se orientuju hurá-- VW Polo /limited edition/ luxus, Fabia HTP standart, Cordoba 1,9SDI na 17/nebo se tam vejdou 18?/ 245/35 s křídlem sport...
Tam by nás euro limitama mučení výrobci nejraději viděli :smt041
P.S. -horší je, že já mám souseda, kterej na tom Seatu denně poctivě a tvrdě dobržďuje na štěrku a to se rovná v reálu slušnýmu varietnímu číslu

mates
Nováček

Příspěvky: 107
Registrován: 22.11.2008, sob 18:44
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od mates » 15.1.2010, pát 17:04

S reklamou to nemá nic společnýho. Bohužel toto škatulkování si vymýšlejí koncerny a ať se ti líbí nebo ne tak Alfa patří taky do koncernu akorát že se nejmenuje VW group ale Fiat auto SPA tak se s tím už smiř. Když si přečteš pár příspěvků a popřemýšlej nad tím jaká auta porovnáváš: Alfa 147 1,6 77kW a Fabia HTP to snad ne. Stále si nepochopil proč sem napsal ty příspěvky ale dobře tvůj názor je ten že jediný dobrý je Alfa GTA a vše ostatní je tudíž úplně k ničemu a nebo šrot. A teď mi ale řekni v čem se odlišuješ od těch co jezdí tou Fabii HTP a tvrdí že Alfa je italskej pekáč kterej se stále s..e :(
147 1,9JTD 16V 103kW

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od HonzaR » 15.1.2010, pát 17:10

mates:
Auto se stává "sportovním" výkonem motoru, úrovní řízení,brzd , podvozku...
ne reklamním rozhodnutím výrobce .. bohužel-to je holá pravda, tak to je :smt020
Pokud si to člověk nesplete s pouhým podílem-participací na "sportovní"značce,má celkem jasno..
Alfa má tu výhodu, jako značka, že u některých modelů se blíží těmto požadavkům bez dodatečné třeba i "dramatické" investice,právě tou "firemní pamětí"-historií
p.Tichý si přece nešel koupit standart ani luxus ale auto s image "italského sportu"-ostatně jako většina z nás tady-, pokud si to nepřiznal a nezařídil se podle toho, základ možného zklamání byl na světě...pokud opustím racionální hledisko a neřeknu si upřímně :smt044 čím ta halda kupovaného plechu opravdu má být, rozčarování mě následně nemine..
P.S. Na samotu v lesích-na chalupu v Krkonoších -jezdím deset let starou Feldou a nemám s tím sebemenší problém.. :smt041

Ladin 164V6
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5892
Registrován: 15.1.2008, úte 15:52
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od Ladin 164V6 » 15.1.2010, pát 17:34

Petr147 píše:pánové, tak se přiznejte, kdo má na rameni hada :-D
ja :D
AR 164 3.0 24V Super 171kW Nero601 92' (Zombie - la machina arrogante)
Bmw 3er M3 3.2 Convertible Alpinweiss3 98'
Bmw 3er M3d2 SportWagon TitanSilber '06
Renault Kangoo 1.2 16V '08 :D

Vždycky všechno OFF...

mates
Nováček

Příspěvky: 107
Registrován: 22.11.2008, sob 18:44
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Alfa Romeo - prémiová značka ?

Příspěvek od mates » 15.1.2010, pát 17:36

Tohle je jasný s tím s tebou souhlasím a nic proti tomu nenamítám. Akorát mi nesedělo tvrzení ohledně motoru a srovnávání aut neporovnatelnejch.
Jak píšeš čím se auto stává sportovním -- proč bereš jako tak důležitej výkon motoru? Ptám se abych pochopil tvůj pohled na sportovní auto. Když vemu 1,6 77kW kterej jde pěkně do otáček má slušnej zvuk a k tomu přidám super podvozek a skvělí řizení a brzdy a nehodlám s tím autem jezdit závody ale užívat si klikatý okresky tak sem spokojen a stačí to na radost z jízdy nemusím přece mít pod zadkem brutální výkon motoru.
Navíc jasně chválil si 145 2,0 TS ale konkrétně můj případ: chci Alfu požadavky-5dveří , r.v 2000 a mladší , nechci sedan, požaduju okna a zrcátka v elektrice , klimatizaci, tempomat, tmavej interiér v žádným případě ne v kůži, max. najeto 120000km a mám k dispozici 200000kč. Kupoval sem ji před dvěma lety. Tak a výběr se nám celkem smrsknul což? tak sem si vybral co sem vybral a teď se dozvím že sem se vlastně provinil proti sportovnu proč??
147 1,9JTD 16V 103kW

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host