Navigace originál

gazic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1
Registrován: 13.7.2008, ned 13:43
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Navigace originál

Příspěvek od gazic » 27.7.2008, ned 15:03

Jakou máte zkušenost s orig. navigací do Alfy 147, mám možnost ji koupit, tak mi snad poradíte :diky

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 27.2.2009, pát 08:56

TAKY MNE ZAJIMAJI NAZORY

NIKDO NIC?

whitedevil
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 585
Registrován: 16.6.2008, pon 18:30
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whitedevil » 27.2.2009, pát 10:55

taky mě to zajímá.. hlavně jestli tam jde dát bez problémů...
Ford Mondeo turnier 2.0 TDCI 103 kw Titanium
ex - Alfa Romeo 147 JTD
ex - Fiat uno LOGO turbo
ex - Fiat uno MK I 903ccm

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 27.2.2009, pát 11:12

ve srovnání s dnes dostupnými navigacemi je docela zastaralá, sehnat aktuální mapy je problém, nemají zdaleka takovou kvalitu jako současná špička, ovládání není dotykové, takže komplikovanější, potřebujete měnič CD, protože tam není přehrávač, s napojením nevím - zřejmě bude potřeba mít někde GPS anténu, která asi v té samotné konzoli nebude, neb musí mít kontakt s oblohou a nakonec telefon - musíte si koupit druhou SIM, její pořízení stojí u T-mobile 400 Kč bez DPH a měsíční paušál je za 100 Kč a neumí se to automaticky přepínat, takže při nastoupení do auta musíte vypnout telefon a po vystoupení a odpojení SIM v autě ho zase pustit.
Shrnuto: efektní kravina.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 27.2.2009, pát 11:24

tam neni vubec cd?
bez menice ne?
vzdyt tam je otvor na cd
na co teda tam je?

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 27.2.2009, pát 11:29

GaskaPetr píše:tam neni vubec cd?
bez menice ne?
vzdyt tam je otvor na cd
na co teda tam je?
Na CD s mapami. Bez měniče ano, ale zároveň bez hudby. Řešit se to dá ještě připojením MP3 přehrávače na kabel od měniče.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 27.2.2009, pát 11:36

k tomu neni co dodat
zapleskam italskym inzenyrum :smt041 :smt023

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 27.2.2009, pát 11:38

GaskaPetr píše:k tomu neni co dodat
zapleskam italskym inzenyrum :smt041 :smt023
Musíš si uvědomit, že ten systém pochází z roku 1999, kdy ho začali drtit do Lancií. Kdo tady kdy slyšel před deseti roky o navigaci, MP3 a BT handsfree? Kolik to stálo? Holt je to dnes zastaralé.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

mike 147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79
Registrován: 4.6.2008, stř 12:09
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mike 147 » 27.2.2009, pát 14:04

Kleofáš píše:
GaskaPetr píše:k tomu neni co dodat
zapleskam italskym inzenyrum :smt041 :smt023
Musíš si uvědomit, že ten systém pochází z roku 1999, kdy ho začali drtit do Lancií. Kdo tady kdy slyšel před deseti roky o navigaci, MP3 a BT handsfree? Kolik to stálo? Holt je to dnes zastaralé.
mě teda funguje docela dobře.akorát sem nepobral proč musím mít tu sim kartu.telefon nemá s navi nic společnýho

mike 147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79
Registrován: 4.6.2008, stř 12:09
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mike 147 » 27.2.2009, pát 14:07

mike 147 píše:
Kleofáš píše:
GaskaPetr píše:k tomu neni co dodat
zapleskam italskym inzenyrum :smt041 :smt023
Musíš si uvědomit, že ten systém pochází z roku 1999, kdy ho začali drtit do Lancií. Kdo tady kdy slyšel před deseti roky o navigaci, MP3 a BT handsfree? Kolik to stálo? Holt je to dnes zastaralé.
mě teda funguje docela dobře.akorát sem nepobral proč musím mít tu sim kartu.telefon nemá s navi nic společnýho
a hudeb.Cd hraje i s mapami.zadáš kam chceš jet až nah´jde trasu můžeš cd s mapama vyhodit ven a šoupnout tam hud.cd

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 27.2.2009, pát 14:08

mike 147 píše: akorát sem nepobral proč musím mít tu sim kartu.telefon nemá s navi nic společnýho
Nemusíš, pokud ti nevadí, že telefon nefunguje. S navi nemá nic společného, ale je součástí té konzoly. A neříkal jsem, že to nefunguje. Jen říkám, že přenosná moderní navi je kvalitnější, ovladatelnější a vybavenější. Když to v autě někdo má, tak se to dá používat, ale nevidím důvod to tam dodatečně montovat. Toť vše.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

mike 147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79
Registrován: 4.6.2008, stř 12:09
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mike 147 » 27.2.2009, pát 14:13

Kleofáš píše:
mike 147 píše: akorát sem nepobral proč musím mít tu sim kartu.telefon nemá s navi nic společnýho
Nemusíš, pokud ti nevadí, že telefon nefunguje. S navi nemá nic společného, ale je součástí té konzoly. A neříkal jsem, že to nefunguje. Jen říkám, že přenosná moderní navi je kvalitnější, ovladatelnější a vybavenější. Když to v autě někdo má, tak se to dá používat, ale nevidím důvod to tam dodatečně montovat. Toť vše.
dodatečně bych to tam necpal to máš pravdu,za ty prachy za jaký se to dá sehnat máš mnohem lepší koupit novou

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 27.2.2009, pát 17:01

jo jo ale libi se mi ta origo
ten dizajn :drivers:

Tom147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67
Registrován: 29.3.2008, sob 21:27
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom147 » 27.2.2009, pát 21:04

Tak zde taky přispěju. Jsem s navigací maximálně spokojený, ale je pravda že tím že to nemá dotykové ovládání tak je méně pohodlná než třeba navigace externí (aftermarket). Co se týká map musím říct, že pokud si člověk sežene ty nejnovější, tak je pokrytí na 100 procent stejné jak v běžných navigacích. Porovnával jsem to s nejnovějším Garminem Nuvi 760 a vše naprosto stejné a absolutně bezproblémů. Jen si člověk musí zvyknout na to ovládání a to že to nemá 3D mód zobrazení, jinak super. Výhoda je taky v tom, že mimo barevného displeje se vše ukazuje i v kapličce mezi budíkama (typ odbočky a vzdálenost v metrech). Také musím pochválit ten telefon, je sice pravda že člověk musí platit měsičně stovku navíc za druhou SIMku, ale je to super věc. Hrajou vám písničky, do toho někdo zavolá, hudba se ztiší a po ukončení hovoru zase naskočí. Hlavní je to, že vidíte kdo volá, je tam totiž telefonní seznam a také to umí SMS. Samozřejmě že tohle všechno dokáže nahradit lepší BT handsfree a běžná navigace, ale jde o to, že v autě nejsou navíc žádné zbytečnosti a krásně to zapadá do interiéru. Takže za mě musím říct že maximální spokojenost :smt023
EX Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive, barva Nero, 18" kola Quadrifoglio Verde, Connect Nav+, kůže

dorf

Příspěvky: 6
Registrován: 28.2.2009, sob 11:16

Navi v AR 147

Příspěvek od dorf » 28.2.2009, sob 11:29

Všechny vás tu zdravím! Pročítám si vaše příspěvky qa nedá mi to se nezeptar. Mám ve své 147 navigaci Conect nav + a také tel. Nevíte kde se dají sehnat mapy na CD, originální jsou poněkud více o penězích. Adalší problém mám, že když umístím SIM kartu, tak mi to operátora pouze vyhledává. Šel jsem po kabelech od antény a ta není porušená. Nesetkal se s tím někdo??? Díky za odpověď

Tom147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67
Registrován: 29.3.2008, sob 21:27
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi v AR 147

Příspěvek od Tom147 » 28.2.2009, sob 11:39

dorf píše:Všechny vás tu zdravím! Pročítám si vaše příspěvky qa nedá mi to se nezeptar. Mám ve své 147 navigaci Conect nav + a také tel. Nevíte kde se dají sehnat mapy na CD, originální jsou poněkud více o penězích. Adalší problém mám, že když umístím SIM kartu, tak mi to operátora pouze vyhledává. Šel jsem po kabelech od antény a ta není porušená. Nesetkal se s tím někdo??? Díky za odpověď
Co se týká map, tak můžu říct že jsem je sháněl asi rok po všech výměnných sítích a warforech a bez výsledku. Takže nakonec mě to donutilo objednat si origo v přepočtu za více než 3 000 :-(. Stejný problém jako máš ty se SIMkou jsem měl i já. Nakonec byl problém v té SIMkartě, v telefonu sice šla, ale v navigaci ne. Vyzkoušej nějakou jinou SIMku. Mělo by to fungovat...
EX Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive, barva Nero, 18" kola Quadrifoglio Verde, Connect Nav+, kůže

sax
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18
Registrován: 14.5.2008, stř 11:26

Příspěvek od sax » 28.2.2009, sob 13:10

No tak já sem si atky říkal že bych si to tam pořídil, ale teď když to tady čtu, tak na to prdím, já mám stejně radši mapu :drivers:
AR 147, 1.6 16V 88kW,nádherná červená :)

mike 147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79
Registrován: 4.6.2008, stř 12:09
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navi v AR 147

Příspěvek od mike 147 » 28.2.2009, sob 20:17

dorf píše:Všechny vás tu zdravím! Pročítám si vaše příspěvky qa nedá mi to se nezeptar. Mám ve své 147 navigaci Conect nav + a také tel. Nevíte kde se dají sehnat mapy na CD, originální jsou poněkud více o penězích. Adalší problém mám, že když umístím SIM kartu, tak mi to operátora pouze vyhledává. Šel jsem po kabelech od antény a ta není porušená. Nesetkal se s tím někdo??? Díky za odpověď
http://rapidshare.com/users/T4DJ0 zde si stáhni mapy,nejsou sice ty nejnovější ale aspoň něco

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kleofáš » 1.3.2009, ned 18:53

Tom147 píše: Také musím pochválit ten telefon, je sice pravda že člověk musí platit měsičně stovku navíc za druhou SIMku, ale je to super věc. Hrajou vám písničky, do toho někdo zavolá, hudba se ztiší a po ukončení hovoru zase naskočí. Hlavní je to, že vidíte kdo volá, je tam totiž telefonní seznam a také to umí SMS.
S tím telefonem - čert vem tu stovku, ale funguje ti ten telefon v autě bez vypínání mobilu? Většina lidí s tím má ten problém, že musí před nastartováním auta vypnout mobil a zapnout ho až po vypnutí. Jinak se ty dvě simky hádají. Nevím, jak jezdíš ty, ale já vcelku krátké trasy s hodně zastávkami a zároveň dost telefonuju, takže je pro mě HF nutnost. No a vypínat pořádt telefon ve srovnání s BT HF mi přijde dost nekomfortní. Jinak já mám třeba BT HF v autě tak, že si jí v podstatě nevšimneš - jen tlačítko na vnitřní straně kastlíku pod středovým panelem a mikrofon na sloupku. Nevidím sice kdo mi volá, ale samo se to připojuje,samo odpojuje, samo ztlumí a pak zase pustí rádio.
Spíš přemýšlím, jestli by nešlo nějak ten origo palubní telefon propojit přes BT smobilem - neexistuje třeba nějaký adaptér? :smt102
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

Tom147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67
Registrován: 29.3.2008, sob 21:27
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom147 » 2.3.2009, pon 10:58

Kleofáš píše:
Tom147 píše: Také musím pochválit ten telefon, je sice pravda že člověk musí platit měsičně stovku navíc za druhou SIMku, ale je to super věc. Hrajou vám písničky, do toho někdo zavolá, hudba se ztiší a po ukončení hovoru zase naskočí. Hlavní je to, že vidíte kdo volá, je tam totiž telefonní seznam a také to umí SMS.
S tím telefonem - čert vem tu stovku, ale funguje ti ten telefon v autě bez vypínání mobilu? Většina lidí s tím má ten problém, že musí před nastartováním auta vypnout mobil a zapnout ho až po vypnutí. Jinak se ty dvě simky hádají. Nevím, jak jezdíš ty, ale já vcelku krátké trasy s hodně zastávkami a zároveň dost telefonuju, takže je pro mě HF nutnost. No a vypínat pořádt telefon ve srovnání s BT HF mi přijde dost nekomfortní. Jinak já mám třeba BT HF v autě tak, že si jí v podstatě nevšimneš - jen tlačítko na vnitřní straně kastlíku pod středovým panelem a mikrofon na sloupku. Nevidím sice kdo mi volá, ale samo se to připojuje,samo odpojuje, samo ztlumí a pak zase pustí rádio.
Spíš přemýšlím, jestli by nešlo nějak ten origo palubní telefon propojit přes BT smobilem - neexistuje třeba nějaký adaptér? :smt102
Mám druhou SIMku od O2. Funguje to tak, že je aktivní ta která se naposledy spojí s visílačem. V praxi to funguje tak, že jak nasedneš do auta a zapne se radio, tak se ta SIMka automaticky přihlásí a už je aktivní ta v autě. Jen když vysedneš z auta tak musís něco vytočit aby se přihlásila. Já to dělám tak, že mám pod rychlou volbou uložený náhodný kód s křížkem na konci, takže jen zmáčknu to a ona se zase aktivuje... Samozřejmě že BT handsfree je komforntější, je škoda že ten origo telefon nefunguje na tom principu. Adaptrér na to asi fakt nebude :???:
EX Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive, barva Nero, 18" kola Quadrifoglio Verde, Connect Nav+, kůže

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 2.3.2009, pon 16:16

kdo poradi prosim?

koupil jsem starsi navigaci origo velka z alfy 147
ale v mem aute jen najede na displeji logo alfa a nic

co stim?zadny kod to nechce jen jakoby nacita cd
je to pokazene nebo staci dekodovat?
spokojim se kdyz mi na tom bude hrat radio

nesetkal se nekdo stim?
tisicere diky za jakoukoli radu

Tom147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67
Registrován: 29.3.2008, sob 21:27
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom147 » 2.3.2009, pon 16:46

GaskaPetr píše:kdo poradi prosim?

koupil jsem starsi navigaci origo velka z alfy 147
ale v mem aute jen najede na displeji logo alfa a nic

co stim?zadny kod to nechce jen jakoby nacita cd
je to pokazene nebo staci dekodovat?
spokojim se kdyz mi na tom bude hrat radio

nesetkal se nekdo stim?
tisicere diky za jakoukoli radu
A předtím u minulého majitele fungovala? S tímhle jsem se totiž setkal v případě, že se do navigace někdo snažil podomácky nahrát novější firmware. A pokud se mu to nepovedlo, tak se prostě navigace sekla i s updatovacím CD uvnitř a zobrazovala jen logo a nereagovala na žádné tlačítka. Jen doufej že se nejedná o tento problém...
EX Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive, barva Nero, 18" kola Quadrifoglio Verde, Connect Nav+, kůže

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 2.3.2009, pon 16:50

nevidel jsem ji funkcni od minuleho majitele
no nacita to jakoby cd mechanika a nic


bude to asi to co rikas
musi to jit nejak resetovat ne?

co ted?

Tom147
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67
Registrován: 29.3.2008, sob 21:27
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom147 » 2.3.2009, pon 17:26

GaskaPetr píše:nevidel jsem ji funkcni od minuleho majitele
no nacita to jakoby cd mechanika a nic


bude to asi to co rikas
musi to jit nejak resetovat ne?

co ted?
No podle toho co jsem vyčet na zahraničních forech tak je potřeba u odborníka navigaci rozmontovat, vyjmout CD a provést znovu "flashnutí" jednotky. Ale pokud se to zase nepodaří tak to skončí stejně... Právě to updatování FW je hodně nestabilní záležitost, nekdy se holt povede a někdy se to během procesu sekne. Je třeba vybírat kvalitní media a vypalovat nejpomalejší rychlostí. Proto jsem na základě těchto informací od update firmwaru upustil :-) Já být tebou navigaci vrátím tomu od koho jsi ji koupil. Protože ta oprava bude bohužel určitě nekolik tisíc stát... :(
EX Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive, barva Nero, 18" kola Quadrifoglio Verde, Connect Nav+, kůže

GaskaPetr

Příspěvek od GaskaPetr » 2.3.2009, pon 17:35

no a kde najdu odbornika co to skusi?

a sam ?????????????
cd nejak vytahnu a kde stahnu ten novy program?
co poradis jak to mam skusit ?

a pak si spolu otevreme na to firmicku
a budeme to delat ve velkem hahaha

nenajde se zadny odbornik ani kutil?
vice pokazit to asi nejde uz !!!!!!

Odpovědět

Zpět na „147“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů