alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 12.3.2011, sob 20:36

ma tu niekto moznost porovnat tiezo 2 auta?? a ktore by skor a radsej bral?? vyhody a nevyhody oboch aut co ma alfa pre a proti a tiez to iste BMW a ktore by ste bali asi som nespraivl spravne ked som to tu napisal piaznivcom alfe ale uvidime mozno niekto poradi :) diky za vase potrehy...
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

cuhan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2148
Registrován: 28.9.2007, pát 15:58
Bydliště: Zlaté Hory

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od cuhan » 13.3.2011, ned 07:37

BMW 525 je široký pojem,skus se trochu rozepsat :wink:
Volvo S60R 2.5T AWD 255kw 500Nm +3"downpipe
Toyota celica T20 1.8i 85kw
Smart Fortwo 0.8cdi 30kw

Holocausto
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1089
Registrován: 25.4.2009, sob 10:23
Bydliště: Brno - Bástr

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Holocausto » 13.3.2011, ned 09:30

Zřejmě má na mysli řadu E60/E61. 159 je tabulkově například ke BMW 3er, ale ve skutečnosti si dokáže vyšlápnout i na 5er. S touto pětkou zkušenosti nemám a ani nechci, vypadá jak nějaká čínská kopie čehosi. Moc levně na mě působí. Jo taková E34... :-k
Alfa Romeo 164 2.0 TS (1998)
ex Ford Granada 2.3 V6 (1984)
ex Ford Sierra 2.0 DOHC (1989)
(Holocausto - Brazilian ANTI-nazi black metal)

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

no

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 10:22

presne myslim na E60ku moj brasko ju ma a chcem vediet v com je to BMW lepsie a v com HORSIE od 159ky vahodo so na tom stejne BMW je o 5kg tazsie rozmerovo su tiez pomezne zhodne BMW je tusim o bar cm dlhsie atd... ale som zvedavy na vase postrehy a nazory kdze uz vlastnite alfu a mozno niekto ma alebo mal toto BMW :)
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

HonzaK

Příspěvky: 99
Registrován: 1.9.2010, stř 18:00

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od HonzaK » 13.3.2011, ned 11:10

Osobne bych sel do BMW. To auto je celkove lepsi nez AR159. 159 bych priradil k trojkove rade BMW. Jen by me zajimalo kde ji sezenes za dobrou cenu. Jel jsem Bulharsko a zpet v jednom dni s BMW 525 v kombajnu v lepsi vybave. Kdybych na to auto mel uz by bylo doma skvele auto, pohodlne hromada mista a to vsude. Jezdil jsem chvilku se 159 SW 1,9JTDM. Bohuzel je tam malo mista pro rodinu. Nevim nu. Kdyz to srovnam ze 156 tak se mi ve 156 jelo lepe. Otazka zni co od toho chces. BMW by melo bejt polehlivejsi nez AR. Jedine co me dostava u AR159 je to jak vypada. Je opravdu nadherna. V tom se Alfe bmw nemuze rovnat. Za to interier me prisel lepsi v BMW. U me ale BMW vyhrava v prakticnosti, spotrebe a pouzitelnosti. Jen ta cena za dobrej kousek je trochu mimo. Bohuzel BMW nestraci tak na cene jako AR a to ani kdyz ma hodne najeto..

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 11:31

no priemerna spotreba na 525 je okolo 9l ked jazdis mesto a mimo mesta 50 na 50 takze neak lepsi spotreba tam ani neni :) ved to sa neviem rozhodnut ci kupit 2008micku alfu alebo radsej 2004-2005ku BMW nejazdim moc dlhe trasy praveze ja som sa raz viezol na 159 SW 2,4 sport latkove sedacky boli moc tvrde ale pohodlsie a hlucnost bola zrovnatelna s BMW 525 len na BMW ma odradza zadny nahod v zime to musi byt katastrofa mam znameho ktory presne toto bmw kvoli tomu z adnemu nahonu predal lebo nedokazal prejst cez talianske alpy v zime natom vsetky auta pohode presli len on na 525 ostal viset... a 4x4 su zas predrazene... a tak keby to porovnavame s 3kovym BMW potom ktore auto by si odporucil?
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

HonzaK

Příspěvky: 99
Registrován: 1.9.2010, stř 18:00

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od HonzaK » 13.3.2011, ned 11:47

S BMW jsem jezdil jen dalky a spotreba nesla pres 6l tak nevim nu. S tim nahonem na zadek bych to nevidle tak dramaticky. Tech 175k zas neni takovej zazrak a obcas si s tim uzijes i srandu. Muzes poridit i 520D coz je pry nejspolehlivejsi motor s nizkou spotrebou. Vsude ho chvalej. To rozhodujici je cena ono se da totiz sehnat za cenu BMW AR v zaruce. Hlavne bych vubec nesrovnaval AR 159 2,4JTDM s BMW 525D motorove. Kdyz uz tak s BMW 530D. BMW je pohodlnejsi a ne tak dramaticke pri jizde jako treba 159 2,4JTDM. 159 1,9JTDM me opravdu vykonove neuchvatila na te vaze je tech malo koni proste znat. Ted jezdim obcas ve 156 SW 1,9JTDM a jezdi lepe nez 159. Je to auto zeny a ta je s nim spokojena. Chtel jsem to vymenit za 159 jelikoz jsem si myslel ze je o dost vetsi. No rekl bych ze je nekdy i mensi :D.

Jestli ze chces za malo penez hodne muziky a aby se dost lidi otacelo tak 159 nejlepe jeste v zaruce.
Jestlize by si dokazal sehnat za dobre penize BMW s jasnou historii a servisem jeste k tomu v Mpaketu tak BMW vsema deseti :D. Muze mit i neco najeto toho bych se zas tak nebal.

Porad ale nevym na co to auto vlastne chces :o).

Me fascinuje jedna vec na Alfe a to je ta obrovska strata ceny. Osobne jsem za nekolik aut vyhazel hromadu penez behem 10let. Ale abych si koupil AR za 1300000,- a o 3roky pozdejc ji prodaval za 350tisic a nekdy i min je opravdu silene. Kdo normalni by si AR vlastne koupil :o)

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18592
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Kubas » 13.3.2011, ned 12:20

to je fraška, srovnávat Alfu s o třídu větším BMW.... Už jen pořizovací ceny jsou úplně jinde....
Je opravdu velké překvapení, že 5er je lepší než 159. Příště zkuste srovnat třeba 3er s AR147 :smt023

Jinak pád cen u AR je opravdu gigantický, nicméně nejde brát "koupil jsem za 1,3 a prodávám za 350". Ceníkové ceny AR jsou opravdu jen teoretické, většinou se to prodává mnohem levněji.... O GT co máme doma bych taky mohl psát, že stálo 900 tyček, ale reálně bylo opravdu o dost levnější....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Honza R.
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 904
Registrován: 18.7.2010, ned 13:01

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Honza R. » 13.3.2011, ned 12:35

V BMW 5 (r.v.2006) jsem jel vícekrát jako spolujezdec, takže jen subjektivní pocit - to auto je naprosto nevkusný, jak z venku, tak v interiéru. Pro mě sterilní, nudný a snobsky přetechnizovaný, až je to kontraproduktivní. Sedačky mají asi 100 možností nastavení, stahují se, roztahují se, naklápí se... a najít jakž-takž pohodlnou polohu je "hraní si" asi tak na 20 minut. Měl jsem problém si zapamatovat, který čudlík nebo páčka na co je. Místa jsem čekal víc, určitě v tom autě na předních sedadlech není víc místa než v Oktávce nebo 159-ce.

Ale podstaný je ten pocit. Já se prostě v tom autě necítil dobře. Když jsem si poprvé sednul do Brery, bylo to úplně něco jiného, byl to fantastický pocit "to je ono, to je auto přesně pro mě". Takže asi stejně nejlíp uděláš, když si ty auta sám projedeš, protože to je primárně o pocitu a o radosti... a kolik lidí, tolik chutí :smt023
Alfa Brera 1750 TBi

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 12:39

tak ja nejdem kupovat funglovku ide o to ze chcem nieco za normalne peniaze co bude dobre vypadat bude to dobre tahat a bude to aj pohodlne lebo co som bol na predvadzcke tam mali latku sport a sedacky boli strasne tvrde ja by so mchcel auto v kozi co verim ze alfa v kozi bude o nieco pohodlnejsia a hlavne ma laka verzia TI a motor 2,4JTD alebo 1,8TBI auto musi byt max 3-4roky stare najazdenych do 150000km a pouzivat to bude vedsinou praca sem tam neaky vyjazd na dlhsiu trasu.. takto rocne najazdim neakych 15000-17000km takze to neni az taka velka kopa km vyuzivat to bude takto 80% cesta do robory zbytok neaka potreba ako do obchodu vylet neaka cesta s kamosmi a mozno neake tie zrazy stretka.. kedysi som rozmyslal nad 3,2JTS lenze som to chcel prerobit na plyn ale zistil som ze ieto motory sa zatial prerobit nedaju tak som od toho ustupil mozno je pravda ze BMW je vedsie ale zase ja extra vela mieste v zadu nepotrebujem podstatne je co je v predu kedze vedsinou chodim sam maximalne somnou chodi frajerka a ojedinele kamosi kedy chodime plne auto ale myslim ze ked sa zmestia teraz do 3dv stila tak 159ka bude pre nich luxus ked hovoris ze tam je menej mieta ako v 525 a jasne ide o to aby sa po tom aute aj zenske obracali :D ved po com moze chlap tuzis po peknou aute po ktorom sa zeny otacaju :) takze co mi odporucite ist do 159ky alebo este setrit a kupit 5koveho BaWoraka...
Myslim ze motoricky bude alfa spolahliva kedze JTD motor mam aj teraz a nemozem sa na nneako stazovat myslim ze to iste bude aj u alfy pomohli by mi keby este niekto vie neake leasingovky v nemecku alebo taliansku ktore odpredavaju auta po leasingu to by mi pomohl este viac len zaky su tu asi neni ktory by mi vedeli dat kontakt na taketo nieco aby som si mohlo nieco slusne doviest sam...
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 12:43

Honza R. píše:V BMW 5 (r.v.2006) jsem jel vícekrát jako spolujezdec, takže jen subjektivní pocit - to auto je naprosto nevkusný, jak z venku, tak v interiéru. Pro mě sterilní, nudný a snobsky přetechnizovaný, až je to kontraproduktivní. Sedačky mají asi 100 možností nastavení, stahují se, roztahují se, naklápí se... a najít jakž-takž pohodlnou polohu je "hraní si" asi tak na 20 minut. Měl jsem problém si zapamatovat, který čudlík nebo páčka na co je. Místa jsem čekal víc, určitě v tom autě na předních sedadlech není víc místa než v Oktávce nebo 159-ce.

Ale podstaný je ten pocit. Já se prostě v tom autě necítil dobře. Když jsem si poprvé sednul do Brery, bylo to úplně něco jiného, byl to fantastický pocit "to je ono, to je auto přesně pro mě". Takže asi stejně nejlíp uděláš, když si ty auta sám projedeš, protože to je primárně o pocitu a o radosti... a kolik lidí, tolik chutí :smt023

no to je to ze som bol aj v tom aj v tom brasko ma 525 viezol ma na nom asi 200km na 159ke SW 2,4JTD som bol na predvadzcke v nitre len ta mala tie sedacky nepohodlne strasne tvrde neviem ci to bolo tym ze tam bola lastka sport a tym boli aj tvrdsie neviem porovnat ci kozenne budu makksie alebo v tej verzie TI ci budu meksie a pohodlnejsie to by som potreboval vyskusat len nikde som nenasiel niekoho na sk v mojom okoli kto by nieco take mal vsetko maju vedsinu klasiky a bez koze...
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

Liwika19
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1609
Registrován: 22.8.2010, ned 19:09
Bydliště: Zvolen - Praha

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Liwika19 » 13.3.2011, ned 14:32

sedela som v 159 co ma kozu a sedacky boli v pohode...zase kazdy si pod pojmom pohodlne a tvrde predstavi nieco ine...podla mna tvrde sedacky ma SX4 alebo kia...co sa tyka motorov ide o to aku dlhu trasu jazdis do roboty (vravel si ze prevazne na nej budes chodit do roboty)....ak nejake kratsie trasy tak pre JTDm motor to nie je nic moc kedze sa ti nebude stihat zahrievat a po par rokoch budes rad ak ti to neschytaju niektore trysky...cize na kratsie trasy by som brala TBi zrat ti to bude rovnako...
156 2.4 JTDm 20V 200ps...byvala policajtka v taliansku...

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 14:59

ja mam aj teraz JTD motor mam to auto 3 roky ma najazdene 177000km ja som osobne na nom najazdil neakych 40000km a zatial ide pohode nevidim ziadny problem trasa do roboty je asi 8km :) co je asi len na zahriatie ale nmalo by to neako uskodit motoru si myslim chodim aj dlhsie trasy po dialnici atd.. ale vedsina cez tyzden len do roboty..
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

HonzaK

Příspěvky: 99
Registrován: 1.9.2010, stř 18:00

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od HonzaK » 13.3.2011, ned 15:02

Kubas píše:to je fraška, srovnávat Alfu s o třídu větším BMW.... Už jen pořizovací ceny jsou úplně jinde....
Je opravdu velké překvapení, že 5er je lepší než 159. Příště zkuste srovnat třeba 3er s AR147 :smt023

Jinak pád cen u AR je opravdu gigantický, nicméně nejde brát "koupil jsem za 1,3 a prodávám za 350". Ceníkové ceny AR jsou opravdu jen teoretické, většinou se to prodává mnohem levněji.... O GT co máme doma bych taky mohl psát, že stálo 900 tyček, ale reálně bylo opravdu o dost levnější....

Kubas: Nevim nu na predvadecky a skladovky jsou velky slevy. Je aspon videt jak je AR kvalitni auto. Kdyz jsem chtel auto poskladat podle svejch predstav tak nam moc velkou slevu nedali. A jelikoz znam i jednoho silence co si kupoval novou AR tak ta cena i docela sedi.
Nevim zdali si jezdil v trojkove rade ale treba ja osobne bych AR nesrovnaval s 3radou. To mi prijde AR o mnoho lepsi. Stejne ty auta nejde srovnavat. Nikdo znas tu neni obyc clovek co se presunuje z bodu A do B a bere auto jako vec bezneho uzivani. Clovek bud dela kalkul a nebo ho auto chytne za srdce a nepusti se ho. Auto bych opravdu vybiral podle pocitu a jak mi sedi. Proto jsem rad, ze jsem mohl jezdit ve 159 a zjistil jsem ze menit ji za moji 156 nema smysl a jsou to vyhozene penize. Presto je to nadherne auto :o)

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 15:14

tak ja mam fiast stilo a chcem nieco vedsie kedze toto je 3dv a uz ma aj dost rokov ted pre mna preto chcem nieco novsie uz hlavne pohodlnejsie a s vedsim vykonom ako z vonku sa mi toto auto paci hlucnost v kabine je pohode kedze je to dost tiche oproti mojmu stilu len to pohodlie sedaciek mi nesedelo v tej predvadzacke ale vraj kozenne su makksie a najpohodlnejsie su vraj v tej TI verzsie len to som nemal moznost este nikde oskusat skoda ze nikto v mojom okoli nic take nemam teda aspon o tom neviem TN PN NM?? ak by tu bol taky priaznovec bol by som rad keby mi dovoli do toho aspon sadnut ako sa v tom sedi :) ako hovorim alfa sa mi od jak ziva pacila aj som ju chcel a hudba v nej hlavne s BOSE je zazitok ak si ju kupim verim ze po nej bude nasledovat 169ka ktora dufma ze do 2-3rokov bude v predaji uz som zvedavy aj na tuto triedu verim ze prekvapi ... ale to nehame zatial tak teraz mi ide hlavne o 159ku skoda ze tu nikto neni kto by mi vedel presnejsie napisat co je pre a co je proti viem ze vykon je fajnovy zvuk tak isto este ma napadla jedna vec ako vypada zavazadlovy kufor v sportwagone po sklopeni sedaciek kolko tam zostane miesta a ci tam po sklopeny zostane hrb alebo sedacky zapadaju prsne a ostane rovna plocha ak by niekto vedel poskytnut foto bol by som rad :)
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

ReznikCZ
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1902
Registrován: 21.12.2009, pon 19:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od ReznikCZ » 13.3.2011, ned 16:17

HonzaK píše: Me fascinuje jedna vec na Alfe a to je ta obrovska strata ceny. Osobne jsem za nekolik aut vyhazel hromadu penez behem 10let. Ale abych si koupil AR za 1300000,- a o 3roky pozdejc ji prodaval za 350tisic a nekdy i min je opravdu silene. Kdo normalni by si AR vlastne koupil :o)
Já si jí koupil novou a přestaň mě laskavě urážet :-D
k BMW: 530xd jsem měl nejezdila nějak zázračně měl jsem ještě ten starej pomalej automat ale prostorově enormní auto v M-packetu vypadala k světu ovšem zaplatil jsem za to nejen 250 tisíc příplatku ale i neskutečně prkeným podvozkem. 4x4 jsem vychvaloval do nebes, spotřeba nešla pod 8 litrů(půl roku jsem s ní jezdil) výbava jednička podtržená vč. komfortních sedadel(fakt super) jenže nové auto stálo 1,750 mil. Kč a za rok nešlo prodat přes 1 200tis. Kč :( Takže jsem si raději koupil 159 za 1 050 s DPH a nyní mám nabídky za 650 tis Kč s DPH( po roce a půl) postrádám prostor 530xd, výbavu a možnost doplňků jinak mi Alfa šetří víc peněz (pojistka, povinné ručení, servis(mám v alfě do 120tis. km zdarma) a nepočítám počáteční cenu....)

BMW je univerzálnější a je to ZNAČKA, která si drží hodnotu jen pod milionem korun, nabídne ti prestiž u dealera, výborně se s tím cestuje hlavně po dálnicích, prostor a těch vychytávek.. no a to je vše....
Mercedes-Benz S500 4Matic
.......ale srdcem stále Alfista

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 16:40

ReznikCZ píše:
HonzaK píše: Me fascinuje jedna vec na Alfe a to je ta obrovska strata ceny. Osobne jsem za nekolik aut vyhazel hromadu penez behem 10let. Ale abych si koupil AR za 1300000,- a o 3roky pozdejc ji prodaval za 350tisic a nekdy i min je opravdu silene. Kdo normalni by si AR vlastne koupil :o)
Já si jí koupil novou a přestaň mě laskavě urážet :-D
k BMW: 530xd jsem měl nejezdila nějak zázračně měl jsem ještě ten starej pomalej automat ale prostorově enormní auto v M-packetu vypadala k světu ovšem zaplatil jsem za to nejen 250 tisíc příplatku ale i neskutečně prkeným podvozkem. 4x4 jsem vychvaloval do nebes, spotřeba nešla pod 8 litrů(půl roku jsem s ní jezdil) výbava jednička podtržená vč. komfortních sedadel(fakt super) jenže nové auto stálo 1,750 mil. Kč a za rok nešlo prodat přes 1 200tis. Kč :( Takže jsem si raději koupil 159 za 1 050 s DPH a nyní mám nabídky za 650 tis Kč s DPH( po roce a půl) postrádám prostor 530xd, výbavu a možnost doplňků jinak mi Alfa šetří víc peněz (pojistka, povinné ručení, servis(mám v alfě do 120tis. km zdarma) a nepočítám počáteční cenu....)

BMW je univerzálnější a je to ZNAČKA, která si drží hodnotu jen pod milionem korun, nabídne ti prestiž u dealera, výborně se s tím cestuje hlavně po dálnicích, prostor a těch vychytávek.. no a to je vše....

ako pozeram mas tu TI verziu :) ake su tie sedacky su pohodlne?? neni su moc tvrde??
a inak diky za tvoje odporucenie mne sa tato TI verzia strasne paci :) tak asi pojdem do alfy len neviem ci este do tej TI ci to moje financne prostriedky dovolia :)
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Milano75 » 13.3.2011, ned 16:44

porovnáváš bobky a buchty

kup si BMW, protože to je pro tuzery, kdežto alfa je pro fajnšmekry :smt019
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

Martas 01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 586
Registrován: 15.11.2009, ned 16:27
Bydliště: Kousek od Brna.

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Martas 01 » 13.3.2011, ned 16:54

Asi by nebylo od veci zverejnit kolik do toho chces maximalne dat penez.

Jinak ja jsem s Tisedackami maximalne spokojeny nezdaji se me vubec tvrde.
EX:Alfa romeo 159 SW 2,4 JTD ti
EX: 2x 147 1,6 .

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 16:57

Martas 01 píše:Asi by nebylo od veci zverejnit kolik do toho chces maximalne dat penez.

Jinak ja jsem s Tisedackami maximalne spokojeny nezdaji se me vubec tvrde.
tak 12000€ monzo 13000€ maximalne ale jasne ze cim menej tym lepsie...
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

Martas 01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 586
Registrován: 15.11.2009, ned 16:27
Bydliště: Kousek od Brna.

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Martas 01 » 13.3.2011, ned 17:03

Za ty penize bych si radsi koupil 159 v super stavu super rocnik a po BMW bych vubec netouzil.Pro me je 159 dostacujici vuz s kterym jsem i pres drobne nedostatky maximalne spokojen svoji praci si odvede a ten design a originalita je tresinka na dortu.Urcite bych nemenil.
EX:Alfa romeo 159 SW 2,4 JTD ti
EX: 2x 147 1,6 .

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 17:19

Martas 01 píše:Za ty penize bych si radsi koupil 159 v super stavu super rocnik a po BMW bych vubec netouzil.Pro me je 159 dostacujici vuz s kterym jsem i pres drobne nedostatky maximalne spokojen svoji praci si odvede a ten design a originalita je tresinka na dortu.Urcite bych nemenil.

napis mi tie nedostatky :D to by ma zaujimalo :) co je pre teba u tohto auta nedostatok a zase opacne co si na nom pochvalujes :)
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

Martas 01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 586
Registrován: 15.11.2009, ned 16:27
Bydliště: Kousek od Brna.

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Martas 01 » 13.3.2011, ned 17:32

Dej jsi s tim trosku prace v sekci 159 nebo JTD je o tom napsano dost i o de mne.

Jinak nedostatky u meho vozu nevim jestli je to i u ostatnich alf.
Horsi razeni 2 a 3 jde ztuha jakoby pres zub.Problem vice aut.
Caste ucpavani DPF filtru a s tim zvysena spotreba kolem 9,2 l .Vyreseno odstranenim filtru a smazanim v ridici jednotce a spotreba 7,8 pri stejnem stylu a mistu jezdeni.
Zanasejici se EGR ventil.Odstraneno smazan z ridici jednotky a ted je neustale uzavren.
A mene mista na zadnich sedadlech porovnavano s octavii II combi a mensi kufr.

A proc jsem si vuz koupil a proc se mi libi.
Fantasticky design exterier i interier mam ti verzi.
Vyborny motor 2,4 209 koni.
Tvrdsi a presny podvozek souvisi s tou ti verzi.
A hlavne kdyz ji milujes neni co resit a ted nemluvim o kofole.
Toto auto jsem si koupil pro zabavu a radost na praci mam pick-up a deti v nem jeste nevozim takze pres drobne nedostatky ktere pomalu vychytavam jsem spokojeny .


Edit: jinak si jeste muzes kliknout na nase alfy -159-a tam se mrknout na silne a slabe stranky tohoto vozu.
EX:Alfa romeo 159 SW 2,4 JTD ti
EX: 2x 147 1,6 .

peter202
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 145
Registrován: 5.9.2010, ned 01:50
Bydliště: Kálnica
Kontaktovat uživatele:

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od peter202 » 13.3.2011, ned 17:42

Martas 01 píše:Dej jsi s tim trosku prace v sekci 159 nebo JTD je o tom napsano dost i o de mne.

Jinak nedostatky u meho vozu nevim jestli je to i u ostatnich alf.
Horsi razeni 2 a 3 jde ztuha jakoby pres zub.Problem vice aut.
Caste ucpavani DPF filtru a s tim zvysena spotreba kolem 9,2 l .Vyreseno odstranenim filtru a smazanim v ridici jednotce a spotreba 7,8 pri stejnem stylu a mistu jezdeni.
Zanasejici se EGR ventil.Odstraneno smazan z ridici jednotky a ted je neustale uzavren.
A mene mista na zadnich sedadlech porovnavano s octavii II combi a mensi kufr.

A proc jsem si vuz koupil a proc se mi libi.
Fantasticky design exterier i interier mam ti verzi.
Vyborny motor 2,4 209 koni.
Tvrdsi a presny podvozek souvisi s tou ti verzi.
A hlavne kdyz ji milujes neni co resit a ted nemluvim o kofole.
Toto auto jsem si koupil pro zabavu a radost na praci mam pick-up a deti v nem jeste nevozim takze pres drobne nedostatky ktere pomalu vychytavam jsem spokojeny .


Edit: jinak si jeste muzes kliknout na nase alfy -159-a tam se mrknout na silne a slabe stranky tohoto vozu.

pri odstraneni DPF nemas problem teraz s EK ?? pohode prejdes?? ozaj pri odsraneni da sa tam dat naspet? v pripade ze by ty motor zacal viac skodlivin vypustat a nemohol by si prejst cez EK?? toot by ma dost zaujimalo...
www.lacnenotebooky.eu- notebooky tablety, televizory tlaciarne a ine za velkoskladove ceny!!!

Martas 01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 586
Registrován: 15.11.2009, ned 16:27
Bydliště: Kousek od Brna.

Re: alfa 159 2,4JTD vs BMW 525 porovnanie

Příspěvek od Martas 01 » 13.3.2011, ned 17:51

problem by nastat nemel firmy zabyvajici se touto problematikou nekde tu byl link garantuji pruchodnost pres emisni kontrolu s tim ze limit je u dieselu tak vysoky ze i po odstraneni filtru jej neprekrocim zni to presvedcive uvidime az tam nekdo bez filtru pujde ja tam sice pujdu az za 1,5 roku ale asi projdu :wink: .Jinak pokud ho mechanicky odstranis budes jedine muset koupit novej pak ho tam muzes dat zpatky ale nevim kdo by to delal podle me jde nahrat i zpatky do ridici jednotky ale na toto nejsem profik nemuzu slouzit.
EX:Alfa romeo 159 SW 2,4 JTD ti
EX: 2x 147 1,6 .

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti